109
Views

Nowy rodzinny elektryk dla 7 osób, taka właśnie ma być Skoda Vision 7S Concept. To nie tylko nowy design, ale również nowe podejście do koncepcji elektryka.

Skoda Vision 7S Concept

Skoda Vision 7S Concept
Skoda Vision 7S Concept

Samochód bazuje na nowej płycie podłogowej Modular Electrification Toolkit. Do napędu posłuży zespół dużych baterii o pojemności 89 kWh znajdujących się w podłodze samochodu, co pozwoli na pokonanie nawet 600 kilometrów, a ładowanie ma odbywać się z mocą aż 200 kW.

Skoda Vision 7S Concept to wizja na fajnego elektryka?
Skoda Vision 7S Concept

Auto jest mocno minimalistyczne z bardziej futurystycznymi akcentami. Ciekawy jest sposób otwieranych drzwi jak w Rolls-Royce. A do tego auto jest aż 7-osobowe jak np. Tesla model X.

Ponadto wykończenie auta ma być w pełni ekologiczne. W środku nie znajdziemy skóry, podłoga wykonana jest dla przykładu z recyklingowych opon, a tkanina jest wykonana z poliestru pochodzącego również z recyklingu. Co ciekawe ostały się też fizyczne przyciski.

Design, który przyciąga wzrok

Wygląd zewnętrzny też przedstawia się dość ciekawie. Postawiono mocno na masywną konstrukcję z wieloma prostymi liniami. Styl ma nawiązywać do trzech głównych walorów marki, czyli solidność, funkcjonalność i autentyczność. Tak też to wygląda.

Z przodu jest masywny zderzak z zintegrowanymi paskami, jednym w kolorze pomarańczowym. Do tego lampy w kształcie litery T, a dolny element ochronny to aluminium. Zwieńcza to szeroki płaski grill i napis SKODA. Tylna część auta jest bardzo podobna. Znajdziemy również światła w kształcie litery T z 7 pionowymi paskami jak z przodu. Do tego 22-calowe koła o opływowym kształcie i płaski dach kończący się subtelnym spojlerem.

Pierwszy raz w historii kolorem Vision 7S Concept stanie się zielony mat.

Kategoria artykułu
Motoryzacja

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.