88
Views

Ile razy zdarzyło się wam wpisywanie skopiowanego tekstu bezpośrednio na swój komputer, ponieważ nie było innego sposobu na jego wyświetlenie na ekranie komputera? Jeśli dużo, to mamy dla was bardzo dobrą wiadomość. Microsoft wprowadza nową funkcję, która pozwala na sprawne kopiowanie tekstu na smartfonie i wklejenie go na komputer z Windows.

Microsoft Windows jeszcze bardziej przyjazny użytkownikowi

Użytkownicy komputerów z systemem od firmy Microsoft i posiadacze telefonów z systemem Android w końcu będą mogli poczuć to, od czego od kilku lat cieszą się użytkownicy ekosystemu Apple. Microsoft wprowadzi bardzo wygodną funkcję. Wszystko dzięki SwiftKey!

Przeczytaj także: Microsoft idzie śladami Mety. Zbuduje swoje Metaverse

Chodzi tutaj o możliwość kopiowania tekstu na telefonie z systemem Android, który korzysta z klawiatury SwiftKey i wklejania go na komputerze z systemem Windows. Możliwe jest to dzięki integracji SwiftKey z systemem Windows oraz odpowiednią aplikacją na telefony z systemem Android.

Jak ma działać tego typu rozwiązanie?

Jeśli korzystacie z klawiatury SwiftKey i komputera z systemem Microsoft Windows 10 i 11, to wystarczy, że pobierzecie na swój smartfon odpowiednią aplikację. Tekst, numery i łącza po skopiowaniu trafiają do chmury i są synchronizowane. Dzięki temu możemy kopiować je z telefonu na komputer i na odwrót.

Tego typu funkcja znacząco zwiększy komfort korzystania z obu urządzeń. Microsoft twierdzi, że skończył się czas kopiowania maili, numerów czy linków i wysyłania ich do siebie za pośrednictwem aplikacji trzecich lub znajomych. Teraz wystarczy dobre i stare, choć unowocześnione kopiuj-wklej! Nie ma jeszcze informacji, kiedy funkcja będzie kompatybilna ze smartfonami pracującymi na iOS.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.