117
Views

Gdzie warto jechać na narty do Słowenii?

Sezon narciarski w Słowenii nie odbiega od realiów europejskich i trwa zwykle od grudnia do kwietnia. Główne tereny narciarskie Słowenii opierają się o pasmo górskie Alp rozmieszczone w północnej części kraju i  znajdują się w Triglavskim Parku Narodowym oraz w Pohorje. Słowenia słynie ze szczytów średniej wysokości, na które składają się pasma górskie, tj. Alpy Julijskie, Alpy Styryjskie oraz Karawanki. Gdzie zatem warto jechać na narty do Słowenii? Do najpopularniejszych regionów narciarskich kraju, które otaczają północny masyw górski Alp należą Kranjska Gora i Vogel znajdujące się po zachodniej stronie oraz Rogla i Maribor ulokowane we wschodniej części kraju. Region narciarski Kranjska Gora, do dyspozycji narciarzy udostępnia ponad 20 km tras narciarskich oraz 17 wyciągów. Według opinii ekspertów regionowi Kranjska Gora uznawanemu za jeden z najatrakcyjniejszych terenów narciarskich w Słowenii dorównuje jedynie największy region narciarski w Słowenii wynoszący ponad 66 km tras narciarskich zwany Mariborsko Pohorje. Ten największy raj narciarski w Słowenii leży u podnóża gór Pohorje, które charakteryzują się m.in. średnią wysokością szczytów sięgających do 1500 m, umiarkowanymi wzniesieniami, wysoko położonymi płaskowyżami oraz atrakcyjnymi punktami widokowymi, co stanowi idealną propozycję zarówno dla narciarzy rekreacyjnych oraz dla rodzin ukierunkowanych na zimowy górski wypoczynek.

 

Jakie atrakcje narciarskie oferuje Słowenia?

Sezon zimowy w Słowenii to wiele niezapomnianych atrakcji czekających na podróżnych. Wśród mieszkańców Słowenii dużą popularnością cieszą się zarówno narty, jak i snowboard, dlatego regiony narciarskie kraju posiadają do dyspozycji narciarzy atrakcyjne ośrodki narciarskie oferujące relaks po całodniowych zmaganiach na trasach narciarskich. Infrastruktura regionów narciarskich Słowenii dostosowana jest do narciarzy o każdym stopniu zaawansowania. Region południowy Alp Julijskich posiada najwięcej tras dla początkujących narciarzy, natomiast Alpy Kamnickie zdecydowanie polecane są dla bardziej zaawansowanych miłośników narciarstwa. W zachodniej części kraju w okolicy ośrodków w Planicy oraz Bovec rozmieszczonych jest ponad 100 km tras narciarskich głównie dla średniozaawansowanych narciarzy. Zimowe szaleństwo to nie tylko narty zjazdowe, dlatego region Mariborsko Pohorje ze względu na warunki terenowe stanowi idealną propozycję do uprawiania snowboardu, freeride (m.in. w ośrodku Rogla) oraz nart biegowych. W regionie tym udostępniono ponadto nowoczesny snowpark, przeznaczony m.in. dla miłośników jazdy na desce. Ośrodki narciarskie w większości wyposażone są w system sztucznego ośnieżania stoków, co zapewnia ciągłą gotowość tras do użytkowania przez narciarzy. Dodatkowym atutem promocyjnym jest integracja wybranych ośrodków narciarskich, które łączą swoje karnety, co udostępnia narciarzom atrakcyjną ofertę po promocyjnych cenach na dużym obszarze kraju, poprzez korzystanie z różnorodnych stoków narciarskich.

 

Zainteresowany? Będąc na miejscu możesz kupić sprzęt taniej niż w Polsce w sklepie Intersport.

 

Słowenia cieszy się coraz większą popularnością wśród miłośników sportów zimowych. Wpływa na to położenie topograficzne kraju, rozwinięta infrastruktura dla narciarzy i snowboardzistów oraz atrakcyjna oferta cenowa ośrodków narciarskich dysponujących komfortem na najwyższym europejskim poziomie. Regiony narciarskie Słowenii posiadają trasy narciarskie, które zaprojektowane zostały z myślą o narciarzach o każdym stopniu zaawansowania, dzięki czemu kraj ten polecany jest dla wszystkich miłośników sportów zimowych.

 

Artykuł zewnętrzny.

Kategoria artykułu
Podróże · Sport
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.