Sony Project Q - nowy handheld na rynku. Tak jakby; Wiemy, kiedy PlayStation Portal trafi do sprzedaży! Kupisz ten handheld?
174
Views

Japoński gigant zaprezentował nowe urządzenie, które ma wprowadzić trochę zamieszania na rynku handheldów. Sony Project Q, bo właśnie o tej “konsoli” mowa, nie będzie jednak typowym przedstawicielem swojego gatunku. Do działania potrzebne będzie PlayStation 5.

Japończycy przedstawiają swój własny pomysł na handheld

O przenośnym handheldzie japońskiego giganta pisaliśmy już jakiś czas temu. Już wtedy pojawiły się informacje, że nie będzie to pełnoprawna przenośna konsola do gier, ponieważ do jej działania potrzebne będzie PlayStation 5. I te przecieki zostały potwierdzone, ponieważ Sony Project Q nie oferuje możliwości grania w chmurze.

Sony Project Q - nowy handheld na rynku. Tak jakby_3
Project Q – nowy handheld na rynku. Tak jakby.

Przeczytaj także: Sony dominuje. PS5 sprzedaje się tak, że Xbox nie ma czego szukać

Sony Project Q nie jest więc typowym handheldem, ponieważ jak zdradził producent, aby grać w gry na tym przenośnym urządzeniu wszystkie tytuły, jakie chcemy na nim “odpalić” muszą być zainstalowane na PlayStation 5. Dziwne podejście, zwłaszcza że Sony posiada wszystkie zasoby, aby uruchomić usługę grania w chmurze. Być może wkrótce tak się stanie, jednak na ten moment Project Q jest narzędziem do gry za pomocą funkcji Remote Play.

Konsola Sony Project Q skierowana tylko do posiadaczy PS5

Nowa “konsola” Sony Project Q z pewnością jest ciekawym urządzeniem skierowanym do posiadaczy PlayStation 5. Granie za pośrednictwem Remote Play na tym urządzeniu będzie zdecydowanie wygodniejsze niż na ekranie smartfona. Producent wyposażył Project Q w 8-calowy ekran HD z matrycą LCD o rozdzielczości 1080p i 60 FPS (przez WI-FI).

Sony Project Q - nowy handheld na rynku. Tak jakby
Project Q – nowy handheld na rynku. Tak jakby.

Urządzenie zaprezentowane podczas PlayStation Showcase będzie oferowało wszystkie funkcje kontrolera DualSense – spusty adaptacyjne i dotykowe sprzężenie zwrotne jak w przypadku oryginalnego kontrolera do konsoli PlayStation 5.

Informacje na temat ceny oraz daty premiery nie zostały ujawnione, choć sugeruje się, że Project Q trafi na rynek jeszcze w tym roku.

Źródło: Sony

Kategoria artykułu
Konsole
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.