Twoja konsola PlayStation 5 pójdzie do kosza, jeśli tego nie zmienisz! Discord dostępny na PS5! Ogromny update systemu!; Sony dominuje. PS5 sprzedaje się tak, że Xbox nie ma czego szukać; Sony dogadało się z Microsoftem. 10 lat współpracy!; Premiera PlayStation 5 Slim. Microsoft zdradził datę!
96
Views

Jeśli ktoś łudził się, że Microsoft i konsola Xbox będzie w stanie zagrozić statusowi PlayStation 5, to ostatnia analiza rynku konsol nie pozostawia żadnych złudzeń. Sony dominuje ten rynek i konkurencja nawet nie jest blisko.

Sony dominuje rynek konsol stacjonarnych

Wraz z premierą obecnej generacji konsol Microsoft wierzył, że Xbox Series X oraz jego słabsza wersja, czyli Xbox Series S pozwolą na zmniejszenie dystansu do konsol PlayStation. Niestety, wszystkie triki w postaci atrakcyjnego abonamentu na usługę Xbox Game Pass czy przejęcie m.in. Bethesdy nie dały zamierzonego skutku.

Twoja konsola PlayStation 5 pójdzie do kosza, jeśli tego nie zmienisz! Discord dostępny na PS5! Ogromny update systemu!; Sony dominuje. PS5 sprzedaje się tak, że Xbox nie ma czego szukać
Po raz kolejny potwierdza się dominacja SOny na rynku konsol stacjonarnych! Fot. mat. wł.

Jak podają najnowsze dane przedstawione przez serwis VGChartz.com, Microsoft jest daleko w tyle. Sony dominuje całkowicie rynek konsol i to właśnie Japończycy rozdają wszystkie karty. Różnica sprzedanych konsol w zeszłym roku pomiędzy dwoma gigantami była ogromna.

Różnica sprzedaży konsol jest ogromna

VGChartz.com przygotowało analizę rynku konsol, która potwierdziła, że to Sony dominuje Microsoft. Jak się okazało, w zeszłym roku Japończycy sprzedali o 15 milionów więcej konsol niż konkurencja. Sony ma 62,7 proc. udziału na tym rynku. Do Microsoftu należy jedynie 37,3 procent.

Konsola Xbox Series X czy Series S - którą wybrać?; Sony dominuje. PS5 sprzedaje się tak, że Xbox nie ma czego szukać
W zeszłym roku Microsoft sprzedał o 15 milionów mniej konsol niż Sony. Fot. mat. wł.

Przeczytaj także: Konsola Xbox Series X czy Series S – którą wybrać w 2023?

Jak widać Sony w dalszym ciągu jest numerem wśród graczy i wydaje się, że to się nie zmieni w ciągu najbliższych lat. Microsoft próbuje walczyć na wszelkie sposoby, ale na ten moment jest to przysłowiowa walka z wiatrakami.

Źródło: GizChina

Kategoria artykułu
Konsole
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.