Site icon MenWorld.pl

Spodnie w kratę męskie jako element różnorodnych stylizacji

Spodnie w kratę męskie świetnie sprawdzają się w casualowych i oficjalnych stylizacjach. Nietypowy wzór stanowi wyrazisty element całego zestawienia, przyciągając uwagę. Warto wiedzieć z jakimi dodatkami spodnie będą wyglądać dobrze i ekstrawagancko.

Oficjalne stylizacje

Kratka często wykorzystywana jest przez projektantów w tworzeniu zestawień na okazje, wymagające eleganckiego stroju. Spodnie w kratkę męskie można założyć na biznesowe spotkania lub negocjacje. Warto jednak pamiętać o doborze odpowiedniego koloru całego fasonu. Idealnym rozwiązaniem będą granatowe, brązowe, czarne lub szare zestawienia. Spodnie i marynarkę w podobnym tonie warto skontrastować z jasną koszulą. Zróżnicowany kolorystycznie punkt może również stanowić efektowna poszetka itd. Męskie spodnie w kratę dobrze prezentują się z gładką marynarką. Punktem koherentnym całej stylizacji może być wówczas kolor kratki i górnej części garnituru. Takie połączenie jest oryginalnym pomysłem, nadającym zestawieniu niezwykłej lekkości.

Spodnie w kratę w stylizacjach smart casual

Styl półformalny nie wymaga przestrzegania ściśle określonych reguł. W tego typu stylizacjach można więc pozwolić sobie na nieco więcej wariacji. Męskie spodnie w kratę świetnie będą prezentować się ze sportową marynarką, koszulą knit i butami double monk. W stylizacji można również wykorzystać trampki. Ich kolor warto wówczas połączyć z barwą koszuli lub wzoru na spodniach. Idealnym rozwiązaniem na chłodne dni będzie męski płaszcz. Wzbogacony kratą stworzy wraz ze spodniami stylizacyjną całość.

Wielbiciele klasyki mogą zdecydować się na proste, gładkie okrycie wierzchnie. Męskie spodnie w kratę będą wówczas stanowić silny kontrastowy punkt na tle innych elementów zestawienia. Chcąc zaakcentować wzór, można postawić na buty o podobnym zdobieniu. Męskie spodnie w kratę dostępne są w różnorodnych wariantach kolorystycznych. Podobnie jak w stylu oficjalnym, klasyczne barwy smart casual to czerń, grant, brąz i szare odcienie.

Zestawienia na co dzień

Spodnie w kratę wykorzystywane są w oficjalnych oraz nieformalnych kompozycjach. Świetnie wyglądają one w połączeniu z koszulą, jak i prostym T-shirtem. W codziennych stylizacjach można również postawić na krótki krój spodni. W przypadku chłodniejszych dni modne dopełnienie zestawienia będzie stanowić kurtka ze skóry. Jej kolor warto połączyć z odcieniem spodni. Wiele modeli kurtek posiada również kratkowy wzór. Nie należy jednak przesadzać z różnorodnością zdobień. Męskie spodnie w kratę stanowią świetną alternatywę dla klasycznych krojów. Warto zatem pokusić się o odrobinę ekstrawagancji w tworzeniu swoich ubraniowych stylizacji.

www.ombre.pl

Exit mobile version