Standardowy iPhone 14 będzie pozbawiony kluczowego elementu?

Do premiery telefonów z serii iPhone 14 pozostało jeszcze około 8 miesięcy, jednak w sieci co chwila pojawiają się nowe przecieki na temat modeli. Najnowsze plotki dotyczą podstawowej wersji smartfona, który może zostać kluczowego elementu. Mowa konkretnie o wyświetlaczu.

iPhone 14 bez ekranu LTPO ProMotion 120 Hz?

Kilka tygodni temu w sieci pojawiła się informacja, która sugerowała, że Apple zastosuje w podstawowym modelu iPhone 14 wyświetlacz LTPO ProMotion, który ma oferować odświeżanie na poziomie 120 Hz. Taki ekran prawie na pewno znajdzie się w mocniejszych wersjach, czyli 14 Pro i 14 Pro Max. Niestety, osoby, które oczekiwały, że taki komponent pojawi się w standardowej wersji, będą musiały obejść się smakiem.

Przeczytaj także: Safari z wielką dziurą! Konto Google może wyciec do sieci!

Reklama

Powód jest bardzo prosty i nie ma to związku z tym, że Apple chce podbić tym samym cenę wersji Pro. Choć zapewne tak też jest. Okazuje się bowiem, że firma BOE, która produkuje wyświetlacze LTPO Pro Motion, nie będzie w stanie wyprodukować ich aż tyle, aby starczyło ich zarówno do wersji Pro, jak i podstawowych. Takie informacje podał leaker Ross Young.

Większe zmiany nastąpią w 2023 roku?

Jeszcze w 2021 roku Ross Young twierdził, że cała seria iPhone 14 otrzyma wyświetlacze LTPO ProMotion 120 Hz. Okazuje się, jednak że producent w uzgodnieniu z BOE zdecydowali, że te trafią tylko do wersji 14 Pro i 14 Pro Max. Według Younga ekrany te pojawią się w całej serii dopiero wraz z premierą iPhone 15. Wpływ na to może mieć też problem z łańcuchem dostaw.

Inne przecieki sugerują, że wszystkie smartfony z serii iPhone 14 będą posiadały 6 GB pamięci RAM. Tylko wersje Pro zyskają również nowy, 48-megapikselowy obiektyw. Mówi się również o tym, że Apple zdecyduje się na wykorzystanie portu USB typ C, jednak jest to mało prawdopodobne. Możliwe, że taka zmiana pojawi się w 2023 roku.

Pojawiły się też rzekome ceny wszystkich smartfonów z tej rodziny – standardowy model ma kosztować 799 USD (3200 PLN), wersja 14 Max – 899 USD (3600 PLN). iPhone 14 Pro ma zostać wyceniony na 1099 USD (ok. 4400 PLN), a wersja Pro Max 1199 USD (ok. 4800 PLN).

Źródło: wccftech

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama