Safari z wielką dziurą! Konto Google może wyciec do sieci!

Safari to systemowa przeglądarka, z której korzystają urządzenia Apple. Okazuje się, że przeglądarka posiadać poważną lukę bezpieczeństwa. Tyczy się to zarówno aplikacji na komputery Mac, jak i urządzenia mobilne – iPady i iPhone’y. Luka dotyczy kont Google.

Przeglądarka Safari z poważną luką zabezpieczeń

Zarówno komputery Mac, jak i iPady i iPhone’y posiadają wbudowaną przeglądarkę Safari. Jak podają informacje udostępnione w sieci, natywna przeglądarka urządzeń firmy z Cupertino posiada bardzo poważną lukę bezpieczeństwa, przez którą hakerzy, którzy zaatakują nasz komputer, telefon czy tablet uzyskają dostęp do historii przeglądania oraz wybranych informacji o koncie Google.

Przeczytaj także: Ściereczka Apple za 99 PLN znowu w sprzedaży!

Portal 9to5Mac podał, że najnowsze wersje Safari podatne są na exploit. Za jego pomocą atakujący będzie mógł wejść w posiadanie historii przeglądania stron internetowych. Przede wszystkim dostanie w swoje ręce również informacje o koncie Google, do którego logowały się urządzenia użytkownika za pomocą tej właśnie przeglądarki.

Apple wie o tym od dawna i nic nie robi

Lukę bezpieczeństwa odkryto na wszystkich kompatybilnych platformach i tyczy się wersji Safari 15. Według informacji podanych przez portal 9to5Mac szkielet IndexedDB odpowiedzialny za przechowywanie danych narusza politykę same-origan. Z tego powodu przeglądarka nie zapobiega interakcji dokumentów oraz skryptów z jednej lokalizacji. Tym samym luka otwiera drogę do danych nt. konta Google i historii przeglądania użytkownika stronom o odpowiednim kodzie.

Haker, który uzyska dostęp do tych informacji, bez problemu będzie mógł pobrać nazwę konta Google, zdjęcie profilowe i wejść w posiadanie podstawowych informacji o koncie. Apple nie wypowiedziało się na temat problemu przeglądarki Safari. Co ciekawe, lukę zgłoszono już pod koniec listopada 2021 roku i jak do tej pory, nie została ona załatana.

Źródło: 9to5Mac

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj