79
Views

Urządzenia nigdy nie lubiły dużych temperatur, a w ostatnim czasie przez nasz kraj przechodzi fala upałów, która skutecznie utrudnia życie wszystkim. Steam Deck jest jednym z urządzeń, które po prostu obniżają swoją wydajność ze względu na wysoką temperaturę. Producent ostrzega użytkowników przed używaniem swoich konsol w takich warunkach.

Steam Deck nie lubi upałów. Uważajcie na swoje urządzenia

Steam Deck to przenośna konsola do grania, przez co można grać na niej wszędzie. Niestety, jak można się tego domyśleć, urządzenie to nie jest zwolennikiem wysokich temperatur. Na oficjalnym profilu konsoli na Twitterze pojawił się wpis nawiązujący do fali upałów, które mogą dotknąć urządzenie.

Przeczytaj także: Sony pozwane za sprzedaż wadliwych PlayStation 5. Gigant miał o tym wiedzieć!

Profil @OnDeck podzielił się informacją, że optymalną temperaturą otoczenia dla poprawnego działania konsoli Steam Deck jest granica od 0° do 35°C! Osoby, które mieszkają w częściach świata, w których przez ostatnie dni przechodzi fala upałów, mogą mieć więc problemy z poprawnością wydajności konsoli, zwłaszcza kiedy nie posiadają oni klimatyzacji w miejscu zamieszkania.

Steam Deck
Steam Deck nie radzi sobie z upałami. Producent zaleca nieużywanie konsoli

Konsola będzie pracować do określonego progu temperatury, potem się wyłączy

Fala upałów nęka w ostatnim czasie sporą część świata. Temperatury sięgają nawet 40 stopni Celsjusza, co nie sprzyja zarówno ludziom, zwierzętom, jak i urządzeniom. Konsola Steam Deck jest szczególnie podatna na tak wysokie temperatury. W tweecie, który mówi o maksymalnej temperaturze otoczenia, w której może pracować konsola, możemy przeczytać, że po przekroczeniu bariery 35°C urządzenie może rozpocząć throttling w celu ochrony.

W drugim tweetcie umieszczonym na oficjalnym profilu konsoli Steam Deck możemy przeczytać, że o ile APU urządzenia może poradzić sobie z pracą sięgającą do 100°C, to po przekroczeniu tej temperatury nie tylko popadnie w throttling, ale również po przekroczeniu 105°C automatycznie się wyłączy. W ten sposób urządzenie uniknie przegrzania.

Źródło: @OnDeck/Twitter

Tagi:
·
Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.