Steam Deck. Uruchomisz te gry, dostaniesz bana!

Przenośna konsola Steam Deck ma szansę stać się prawdziwym hitem na rynku. Urządzenie ma oferować możliwość grania w gry z komputerów PC. Okazuje się, że nie wszystkie gry będą dopuszczane na handheldzie. Uruchomienie kilku z nich będzie wiązało się z banem konta!

Steam Deck nie dla wszystkich gier

Konsola Steam Deck może być prawdziwą rewolucją na rynku konsol. Przewyższa ona pod względem technologicznym Nintendo Switch i przede wszystkim pozwala na uruchamianie gier rodem z komputerów PC. Handheld będzie pracował na systemie SteamOS, jednak jak się okazuje, jest kilka gier, których uruchomienie będzie wiązał się z banem konta.

steam deck
Steam Deck. Uruchomisz te gry, dostaniesz bana!

Przeczytaj także: Czy Steam pracuje nad własnym Game Passem? 

Jeśli ekscytowaliście się, że na Steam Deck zagracie w każdą grę, jaką sobie wymyślicie, to niestety mamy dla was złe wiadomości. Jest kilka tytułów, które wiążą się z banem, jeśli spróbujemy uruchomić je na przenośnej konsoli do gier. Pierwszym z nich jest Fortnite. Ten przypadek nie powinien bardzo dziwić, skoro gra należy do arcywroga platformy Steam – Epic Games Store. Podobno oficjalnym powodem jest brak kompatybilności pomiędzy systemami zabezpieczeń Valve i Epic Games. Jest jeszcze sprawa Destiny 2.

Uruchomisz Destiny 2, dostaniesz bana

Tak, efektem uruchomienie Destiny 2, a nawet próba włączenia gry będzie ban. Zarówno Fortnite, jak i gra studia Bungie nie obsługuje systemu SteamOS. Deweloper ostrzega graczy przed próbami obejścia tej przeszkody. Każda z nich skończy się zbanowaniem konta. Na stronie dewelopera możemy przeczytać, że „gra nie wspiera żadnego systemu wykorzystującego Proton Steam Play”. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy na urządzeniu zainstalowany i uruchomiony jest system Windows.

Bungie ostrzega, że każdy gracz, który spróbuje uruchomić grę na konsoli Steam Deck przez SteamOS lub Proton dostanie bana na swoje konto w grze. Jedynym wyjściem jest uruchomienie tytułu na konsoli z zainstalowanym systemem Windows, jednak Microsoft nie udostępnił jeszcze kodeków do swojego systemu na handheld.

Źródło: FossBytes

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

GTA za darmo! Pobierz kultową, 2-gą odsłonę gry DMA Design

Wielka kradzież samochodów - kultowa seria, którą zna prawie...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Logitech G713 – klawiatura dla lubiących się wyróżniać

Logitech Aurora to nowa seria peryferii od szwedzkiego producenta...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

Jerzy Brzęczek został zwolniony z Wisły Kraków!

Wisła Kraków w poprzednim sezonie spadła do I Ligi...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj