steam pal
Czy Valve rzeczywiście pracuje nad nową przenośną konsolą do gier?

Czy Steam pracuje nad własnym Game Passem? 

Największym sukcesem Microsoftu w ostatnich latach było uruchomienie platformy Xbox Game Pass. Dostęp do gier, nawet premierowych, po opłaceniu miesięcznego abonamentu cieszy się wielką popularnością. Tak dużą, że Sony w pocie czoła pracuje nad swoim rozwiązaniem tego typu. Czy platforma Steam również to robi? 

Xbox Game Pass cieszy się wielką popularnością 

Xbox Game Pass to istny strzał w dziesiątkę. Gracze z całego świata mogą grać w ulubione tytuły dzięki abonamentowi. W usłudze często pojawiają się także gry premierowe. To właśnie tutaj Microsoft mocno odbiega Sony, które od kilku miesięcy pracowało nad odpowiedzią. 

Przeczytaj także: Sony da Ci PlayStation 5, jeśli znajdziesz kod 

microsoft, steam
Czy Steam pracuje nad własnym Game Passem?  25

Ta jest blisko, ponieważ według wielu przecieków PlayStation Spartacus jest już w fazie ukończenia. Kolejną platformą, która mogłaby pracować nad takim rozwiązaniem, jest Steam. Pomimo tego, że cieszy się ona wielką popularnością, tego typu usługa na pewno spodobałaby się graczom. Co na to Gabe Newell, szef Valve, do którego należy platforma z grami na komputery PC?

Czy Steam Game Pass powstanie?

W ostatnim czasie Gabe Newell udzielił wywiadu PC Gamer. Poruszył on wiele ciekawych treści, jednak najciekawszym tematem było swoiste Steam Game Pass. Szef Valve powiedział, że platforma nie tworzy i nie ma zamiaru w najbliższej przyszłości uruchomić tego typu usługi. Jednakże Newell przyznał, że byłby bardzo szczęśliwy, gdyby oferta Xbox Game Pass trafiła na Steam. 

Czy jest to możliwe? Nie można niczego przekreślać. Swego czasu plotki sugerowały, że przedstawiciele obu przedsiębiorstw prowadziły rozmowy na ten temat, jednak temat ucichł. Rozwiązanie tego typu byłoby bardzo ciekawą opcją dla graczy i na pewno pozytywnie wpłynęłoby na budżet obu firm. Czy Valve zdecyduje się na prowadzenie takiej usługi do platformy Steam? Gracze muszą cierpliwie czekać, a wkrótce mogą otrzymać takie rozwiązanie. 

Źródło: EuroGamer