Street Fighter 6 zaoferuje nam komentarz w czasie rzeczywistym! Kiedy premiera?

Serię Street Fighter kojarzy chyba każdy z nas, nawet jeśli nigdy w nią nie graliśmy. Legendarna bijatyka od Capcom właśnie dostanie swoją szóstą odsłonę i będzie posiadała bardzo ciekawe rozwiązanie – komentarz w czasie rzeczywistym. Zobaczcie, jak wygląda rozgrywka w nadchodzącym Street Fighter 6!

Street Fighter 6 oficjalnie zapowiedziany

O tym, że Street Fighter 6 powstaje, wiemy już od kilku miesięcy, ponieważ Capcom udostępnił krótki teaser z gry. Wtedy doczekaliśmy się jednak krótkiej zapowiedzi, która nie zdradzała nam zbyt wiele. Teraz dostaliśmy coś więcej, ponieważ oprócz trailera z nadchodzącej części legendarnej bijatyki deweloper udostępnił też kilka ciekawych i kluczowych informacji.

Przeczytaj także: Marvels Spider Man Remastered trafi na komputery PC! Znamy datę premiery!

Reklama

Capcom zdradził, że Street Fighter 6 zadebiutuje na PlayStation 4, Xbox One, nową generację PlayStation 5 i Xbox Series X/S oraz komputery PC. Dobrze widzieć, że Japończycy nie zapomnieli o starej generacji konsol, którą przecież posiada jeszcze sporo fanów serii. Dostępność nowych konsol nie jest jeszcze zbyt duża. Kluczową rolę w grze będzie miał Luke, czyli postać, która zadebiutowała w DLC do poprzedniej części.

street fighter 6
Street Fighter 6 zaoferuje nam komentarz w czasie rzeczywistym! Kiedy premiera?

Komentarz w czasie rzeczywistym największą nowością w najnowszej odsłonie legendarnej bijatyki

Czego możemy spodziewać się po Street Fighter 6? Capcom do stworzenia gry użył autorskiego silnika graficznego RE Engine. Producent podkreśla, że wykorzystanie tej technologii pozwoliło mu uwydatnić każdy szczegół. Jedną z nowości, jaką zaoferuje SF6, będzie komentarz w czasie rzeczywistym. Komentatorzy znani ze świata walk, Jeremy „Vicious” Lopez i Aru, będą tłumaczyć, co w danym momencie robi użytkownik i tłumaczyć jego taktykę.

W najnowszej części legendarnej bijatyki znajdziemy wszystkie znane z poprzednich części tryby oraz dwa nowe – World Tour i Battle Hub. Deweloper zmienił nieco również typ sterowania. Nowoczesne rozwiązanie ma sprawić, że wykonywanie ruchów będzie prostsze. Dokładnej premiery Street Fighter 6 nie znamy, ale sugeruje się, że będzie to 2023 rok. Capcom udostępnił jednak wideo z rozgrywki. Zobaczcie sami!

Źródło: Street Fighter

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama