Subaru Outback 2022 zaprezentowane w Europie!

Subaru dość długo czekało na pokazanie swojego bardziej uterenowionego kombi. Dwa lata po premierze modelu Subaru Outback 2022 w końcu zawitało na rynek europejski. Model, który na rynku amerykańskim można było zamawiać w 2019 roku oferuje to co każde poczciwe Subaru – świetny, pojemny i mocny silnik.

Subaru Outback 2022 w końcu zawita do Europy!

Subaru Outback to auto, które na rynku zadebiutowało w 2019 roku. Dostępne było jednak na amerykańskim rynku. Po dwóch latach od premiery japoński producent samochodowy zdecydował się na zaprezentowanie wytrzymałego kombi w Europie. Subaru Outback 2022 bazuje na nowoczesnej platformie SGP (Subaru Global Platform). Według informacji podanych przez producenta, europejska wersja będzie różniła się od amerykańskiej jedynie sygnaturą świateł przednich oraz brakiem wstawek na błotniku.

Auto będzie bardziej komfortowe niż model dostępny dotychczas na rynku USA. Subaru zdecydowało się na wykorzystanie lepszej izolacji akustycznej przedniej szyby i okien w drzwiach przednich.

Reklama

Można powiedzieć – lepiej późno niż wcale!

Pod maską stary dobry boxer, a co innego?

Subaru Outback 2022 to samochód, który oferuje to co najlepsze w japońskiej marce! Samochód będzie dostępny z legendarnym silnikiem boxer – oferowana jest 2,5-litrowa, wolnossąca jednostka o mocy 180 koni mechanicznych. To właśnie w kwestii silnika zastosowano zmiany. Opisany silnik zastąpił 2,5-litrową jednostkę benzynową o mocy 260 KM.

Subaru Outback 2022
Subaru Outback od dwóch lat dostępne jest w USA. Teraz trafia do Europy!

W nowej generacji Subaru Outback 2022 znajdziemy także ulepszoną przekładnię bezstopniową (CVT), która według zapewnień producenta ma imitować przełożenia ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów. Na pokłądzie nie mogło zabraknąć napędu na wszystkie koła z wektorowaniem momentu obrotowego.

Spadek mocy w nowej generacji silnika spowodowany jest zastosowaniem nowego układu hydraulicznego oraz korzystaniu z oleju niższej lepkości.

Auto ma być dostępne w sprzedaży od kwietnia bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama