Site icon MenWorld.pl

Szacuje się, że nowy iPhone przyciągnie 1,4 mld użytkowników Androida

Każdy producent smartfonów w swojej ofercie posiada budżetowe modele, które można już kupić za lekko ponad 1000 złotych. Apple w tym przypadku zostaje wyjątkiem. Nawet iPhone SE 2020, określany jako budżetowy kosztuje ponad 2000 złotych. Sugeruje się jednak, że nadchodzący model SE 2022 będzie urządzeniem, który przyciągnie do siebie sporą liczbę użytkowników Androida!

iPhone SE (2022) ma być kluczowym smartfonem dla Apple

iPhone SE z 2020 roku miał być pomysłem Apple na przyciągnięcie użytkowników, którzy do tej pory korzystali ze smartfonów z systemem Android. Tak się jednak nie stało. Model SE nie przyciągnął wielu klientów. Pomimo tego, że był to niezwykle szybki telefon, który równał się z flagowcami, to jego wygląd nie był zbyt atrakcyjny. Model prezentował się jak kilkuletni iPhone 8. Jego cena też nie zachęcała, bo przy budżetowych smartfonach Androida wyglądała, jak kwota za flagowca.

Przeczytaj także: Google zapowiedziało Android 12 Go do słabszych smartfonów!

Apple przygotowuje się do premiery nowej wersji iPhone SE (2022), który pod względem designu nie będzie różnił się od swojego poprzednika. Będzie więc wyglądał jak iPhone 8, którego zaprezentowano w 2017 roku. Największą zaletą tego urządzenia ma być jednak specyfikacja. Łączność 5G, piorunująco szybki procesor czy zadowalający czas pracy na baterii. Również cena ma być stosunkowo niska. Tak ma zacząć się kuszenie posiadaczy smartfonów z Androidem.

1,4 mld użytkowników zrezygnuje z Androida na rzecz iOS?

Analitycy z JP Morgan, a konkretnie Samik Chatterjee, przewiduje, że iPhone SE (2022) będzie smartfonem, którym Apple zacznie “wielkie kuszenie” użytkowników, którzy dotychczas korzystali ze smartfonów z systemem Android. Według analityka nowy smartfon będzie jeszcze tańszy niż poprzednik. Cena startowa poprzedniego modelu wynosiła 399 USD, w tym przypadku ma być to 269 USD. Bardziej pojemna wersja ma kosztować tyle, ile podstawowy model SE (2020).

JP Morgan sugeruje, że niedrogi iPhone SE (2022) ze specyfikacją flagowca może przyciągnąć do siebie ogromną liczbę użytkowników Androida. Zwłaszcza z krajów mocno rozwijających się. Analitycy sugerują, że na przesiadkę może zdecydować się około 1,4 miliarda użytkowników telefonów z systemem Google. Mowa tutaj głównie o osobach, które korzystają ze smartfonów ze średniej półki.

Źródło: Phonearena

Exit mobile version