89
Views

Każdy z nas chyba choć raz zastanawiał się, jak będzie wyglądać koniec świata i jakie będą ostatnie chwile ludzkości na tej planecie. Sztuczna inteligencja postanowiła rozbudzić wyobraźnie i zaprezentowała wizję ostatniego selfie na Ziemi. Jest przerażająco!

Sztuczna inteligencja obrazuje koniec świata

Sztuczna inteligencja jest stale rozwijana i przydaje się ona na wielu płaszczyznach gospodarki, nauki czy biznesu. Z biegiem czasu będzie ona jeszcze bardziej rozwinięta, co pozwoli nam osiągnąć zupełnie nowy poziom. SI wykorzystywana jest także do niewinnych i często rozrywkowych rozwiązań. Przykładem są tutaj, chociażby narzędzia takie jak DALL-E czy MidJourney.

Przeczytaj także: Twierdził, że SI Google jest świadome. Teraz został zwolniony! Gigant coś ukrywa?

Narzędzia te wykorzystują SI do tworzenia niecodziennych grafik. Każdy użytkownik może wejść na stronę jednego z tych narzędzi i stworzyć niecodzienny obraz. Czasami “sztuka” stworzona przez użytkowników i SI może bawić, ale może też nieco przerazić. Sztuczna inteligencja stworzyła właśnie obraz, który ma przedstawiać ostatnie selfie na Ziemi.

Ostatnie selfie na Ziemi – zobaczcie kompilację!

Po mediach społecznościowych krążą kompilacje pod nazwą “Last selfie on Earth”, czyli “Ostatnie selfie na Ziemi”. Autorem obrazów jest sztuczna inteligencja, która przy pomocy użytkowników postanowiła stworzyć dość niepokojącą formę sztuki. Kompilacja już od jakiegoś czasu wzbudza zamieszanie, ale przede wszystkim duże zainteresowanie w social mediach.

Kompilację obrazów, które stworzyła sztuczna inteligencja, możecie zobaczyć poniżej. Czy tak właśnie będzie wyglądać prawdziwie ostatnie selfie na Ziemi?

@robotoverloards Asking an Ai to show the last selfie ever taken #creepy#scary#ai#midjourney#dalle2 #foryoupage ♬ It's Just a Burning Memory – The Caretaker
@robotoverloards Asking an Ai to show the last selfie ever taken Part: 2 #horror#scary#ai#dalle2 #midjourney #foryoupage ♬ It's Just a Burning Memory – The Caretaker

Źródło: internet/ fot. IWP

Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.