Tak, to odwrócona Tesla. Czy samochód pojedzie?
95
Views

Samochody elektryczne amerykańskiej marki słyną ze swoich zaawansowanych technologii, które mają w teorii ułatwić nam korzystanie z auta. Jeśli kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie, czy odwrócona Tesla ma prawo bytu, to zaraz poznasz na nie odpowiedź.

Oto prawdziwy content!

Pojazdy firmy Elona Muska mają wszystko, aby nazywać je samochodami przyszłości. Główną funkcją, z jakiej słynie Tesla, jest oczywiście autonomiczna jazda, z której mogą korzystać użytkownicy posiadający model w najwyższej wersji wyposażenia. Choć nie zawsze działa on na tyle dobrze, aby podróżować z nim bezpiecznie.

Przeczytaj także: Polskie wojska. Jesteśmy potężniejsi niż nasi sąsiedzi!

Twórcy kanału WhistlinDiesel zadali sobie jednak bardzo ważne pytanie, na które po prostu musieli poznać odpowiedź – czy odwrócona Tesla jest w stanie jeździć? Dlatego też wzięli elektryczny samochód i dołożyli do niego ogromne koła.

Odwrócona Tesla – czy auto pojedzie?

Na kanale WhistilinDiesel pojawił się filmik, który może przyprawić oglądających o lekki zawrót głowy. Ma on satyryczny wydźwięk, a twórcy zadają sobie pytanie, czy samochody elektryczne amerykańskiej marki to jakościowy produkt. Poddają więc Teslę próbom, które mają to potwierdzić. Ostatecznym testem jest odwrócenie samochodu “do góry nogami” i sprawdzenie, czy pojazd pojedzie.

Do samochodu przymocowano ogromne koła przypominające te, które znajdziemy przy powozach czy bryczkach. Wykonane z metalu i obite gumą. Czy odwrócona Tesla ma prawo bytu?

Jak się okazuje, samochód Tesla nie ma problemów z poruszaniem się, będąc dachem w dół. Samochód z silnikiem spalinowym nie mógłby wykonać tego zadania, ponieważ wszelkie płyny ciągnięte przez grawitację uszkodziłby silnik.

Źródło: YouTube

Kategoria artykułu
Ciekawostki · Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.