Reklama
Strona główna Nowe technologie Taksówka w powietrzu? Startup sukcesem!

Taksówka w powietrzu? Startup sukcesem!

1

Niemiecka firma Volocopter zebrała ponad 170 milionów dolarów od prywatnych inwestorów w kolejnym już etapie inwestycyjnym. Zebrany kapitał wynosi już prawie 600 milionów dolarów! Czym zajmuje się Volocopter, że pozwoliło mu to zebrać tak duże fundusze?

Powietrzna taksówka? Niedaleka przyszłość!

Innowacją, którą chce wprowadzić Volocopter są helikoptery, które miałyby służyć jako powszechny środek transportu zarówno towarów, jak i ludzi. Ich misją jest wprowadzenie miejskiego transportu powietrznego w życie. Choć sama firma działa już na rynku wiele lat, to jednak najgłośniej jest o jej ostatnim prototypie, Volocopterze 2X.

Przeczytaj także: STARLINK NA CELOWNIKU ROSJI? ELON MUSK POTWIERDZA!

Dodatkowo, helikoptery mają cechować się zerową emisją śladu węglowego, będą zasilane energią elektryczną. Rozwiązanie jest zdecydowanie przyszłościowe. Pomoże rozwiązać problem korków na drodze, ale musimy pamiętać, że takie rozwiązanie może stworzyć kolejny problem. Nadmierny ruch lotniczy, choć nie jest jeszcze problemem to w przyłości może się nim stać. Sama „taksówka” dodatkowo wymagać będą odpowiedniej infrastruktury jak lotniska czy stacje ładowania.

Przeczytaj także: SAMSUNG SZTUCZNIE OBNIŻA WYDAJNOŚĆ SMARTFONÓW!

Jak podaje sama firma, Volocopter nie planuje w najbliższej przyszłości udostępniać swoich maszyn do sprzedaży komercyjnej, a budowa samej infrastruktury ma zająć nie więcej niż kilka miesięcy.

Swoją działalność chcą zacząć w większości największych państw świata jak Londyn, Nowy Jork, Mumbai czy Tokio.

1 KOMENTARZ

  1. Moim zdaniem u nas się to nie sprawdzi albo wejdzie dopiero za 10 lat, póki co ja jak biorę taksówki to zamawiam ją z opti taxi przez aplikację, jak będzie kiedyś to nikt tego nie wie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version