Site icon MenWorld.pl

Tani iPhone znika ze sklepów. Zastąpi go jeszcze tańszy model

W ogóle brzmi to tak nierealnie, że aż śmiesznie. A jednak, tani iPhone istnieje, chociaż jego koniec jest nieunikniony. Na szczęście, za tydzień pojawi się jego następca, który według przecieków ma być jeszcze tańszy. Nasuwa się więc pytanie, czy warto kupić iPhone SE 2020, skoro SE 2022 pojawi się 8 maca? Warto, ale tylko w konkretnym przypadku. Chociaż sam nie wiem.

Jak już wspomniałem, tani iPhone, czyli model SE 2020 powoli znika ze sklepów. Powód jest oczywisty. Marka Apple za kilka dni, a konkretnie 8 marca zaprezentuje nowy model. Smartfon iPhone SE 2022 czyli SE+5G będzie kosztował (podobno) 299 dolarów. Na chwilę obecną nie ma żadnych konkretnych informacji na temat tego modelu. Podobno będzie posiadał lepszy aparat, procesor A15 Bionic oraz łączność 5G. Przecieki sugerują, że tani iPhone nie będzie wizualnie przypominał topowych modeli, a więc “trzynastki”. Raczej będzie to stary wygląd, aczkolwiek poczekajmy do dnia premiery.

Tani iPhone, czyli SE 2020 – warto kupić?

Nie oszukujmy się, czasy świetności model SE 2020 ma już dawno za sobą. Smartfon wyposażony w 4,7-calowy ekran Retina HD oferuje słabą rozdzielczość. Pod względem parametrów takich jak np. procesor, nadal nie jest źle, bowiem A13 Bionic daje sobie radę z większością aplikacji. Aparat? No cóż, raczej nie będzie zachwyceni jakością zdjęć.

Reklama

A jak wygląda to cenowo? W sklepie Apple smartfon kosztuje aż 2199 zł za wersję 64 GB lub 2449 zł za wariant 128 GB. Można również znaleźć ten model w serwisach aukcyjnych za około 1500 – 1600 zł sprzedawany jako nowy, aczkolwiek wszyscy dobrze wiemy, że są to smartfony powystawowe. Takimi raczej nie warto się interesować. Tym bardziej, że jak już wspomniałem, iPhone SE 2022 ma być tani, a być może nawet tańszy niż obecnie sprzedawany model.

Co więc zrobić? Jeśli koniecznie ma to być tani iPhone i przede wszystkim, koniecznie ma to być sprzęt od Apple, sugerowałbym zainteresowanie się rynkiem wtórnym. Używany iPhone SE 2020 można kupić za około 800 – 1000 zł w zależności od stopnia zużycia. Jeśli więc musisz koniecznie kupić smartfon Apple, ale budżet nie pozwala Ci na wybór np. “dwunastki” lub “trzynastki”, najlepszą opcją będzie używka w dobrym stanie.

Sprawdź również inne nasze artykuły na temat smartfonów iPhone.

Exit mobile version