Tanie ubezpieczenie OC
Tanie ubezpieczenie OC

Tanie ubezpieczenie OC – ile możesz zaoszczędzić i co za to kupić do samochodu?

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie OC i jak można wykorzystać zaoszczędzone pieniądze? Podpowiadamy.

 

Określ swoje oczekiwania

Przede wszystkim należy określić swoje oczekiwania odnośnie do ubezpieczenia OC. Czy ma to być tylko ta obowiązkowa polisa, czy jednak powinna być rozszerzona o jakieś dodatkowe elementy? Czy warto ją wzbogacić o AC lub assistance? Po ustaleniu własnych oczekiwań, łatwiej będzie znaleźć odpowiednią polisę, bo trzeba będzie trochę poszukać, chcąc znaleźć rzeczywiście najtańsze rozwiązanie.

Warto również przemyśleć swoje zaufanie do różnych firm ubezpieczeniowych. Czy ubezpieczony jest gotowy do tego, by zaufać innemu ubezpieczycielowi niż dotychczas?

 

Skorzystaj z porównywarki

Wiedząc już, jakie są oczekiwania, czas by skorzystać z porównywarki ubezpieczeń (np. IZI). To doskonały sposób na to, by znaleźć najtańsze ubezpieczenie. Porównywarka skupia w jednym miejscu kilka lub nawet kilkanaście aktualnych polis ubezpieczeniowych. Dzięki temu można znaleźć tę, która naprawdę jest najkorzystniejsza finansowo.

Wystarczy wprowadzić swoje dane oraz dane swojego ubezpieczanego pojazdu. Po kilku chwilach, po przetworzeniu tych danych, pojawia się lista dostępnych ubezpieczeń. Wśród nich można znaleźć oczywiście i tańsze i droższe, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Co najważniejsze, różnice między tymi składkami bywają naprawdę duże, więc i oszczędności mogą być duże.

 

Skorzystaj z promocji

Niekiedy towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różnorodne promocje, by zachęcić zainteresowanych do wybrania właśnie tej konkretnej oferty. Promocje kształtują się bardzo różnorodnie. Niekiedy jest to zniżka za ubezpieczenie pakietowe, czyli OC plus AC. Niekiedy zniżki oferowane są stałym klientom – wystarczy mieć inną polisę ubezpieczeniową w danej firmie, by móc uzyskać rabat przy zawieraniu OC.

Towarzystwa ubezpieczeniowe kładą też coraz większy nacisk na sprzedaż swoich polis przez internet. Zachęcają do tego kanału zakupu poprzez właśnie obniżanie cen polisy. W ten sposób zyskują dwie strony transakcji. Towarzystwo ubezpieczeniowe, które sprzedaje za pośrednictwem sieci i klient, który płaci mniej.

Tanie ubezpieczenie OC - jak je znaleźć?
Tanie ubezpieczenie OC – jak je znaleźć?

 

Ile można w ten sposób zaoszczędzić?

Oszczędności na takiej polisie mogą być naprawdę odczuwalne i zauważalne. Począwszy od drobnych kwot aż po kilkaset złotych w skali roku. Jeżeli przyszły ubezpieczony przyjrzy się dobrze ofertom, to może zauważyć, że między najtańszą, a najdroższą polisą niekiedy różnica jest aż dwukrotna. Oznacza to, że decydując się na najtańsze ubezpieczenie, można zaoszczędzić aż drugie tyle. To bardzo duża kwota.

W przypadku mniejszych oszczędności mogą one sięgać około dwustu czy trzystu złotych. Wobec możliwych do zaoszczędzenia nawet sześciuset złotych nie jest to może dużo, ale i tak warto zachować te pieniądze dla siebie.

 

A na co przeznaczyć zaoszczędzone środki?

Pomysłów jest wiele i co kierowca, to pewnie będzie inny zestaw pomysłów. Warto przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na coś związanego z samochodem. Przy małych kwotach można je zainwestować w kamerkę samochodową, która w razie zdarzenia pomoże ustalić jego przebieg i określi winowajcę, czy też w nawigację samochodową, dzięki której łatwiej będzie można dotrzeć do zaplanowanego celu.

Pieniądze, które nie zostaną niepotrzebnie wydane na ubezpieczenie można też przeznaczyć na paliwo do samochodu i całą rodziną urządzić sobie wspaniałą wycieczkę. 500 czy 600 złotych to konkretna kwota, dzięki której można przejechać naprawdę wiele kilometrów. Jest to warte rozważenia.

Ubezpieczenie OC można kupić korzystnie, a można też znacząco przepłacić. Skoro są takie możliwości, to lepiej oszczędzić, a zyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć albo na coś do samochodu, co czyni jazdę przyjemniejszą, bezpieczniejszą lub łatwiejszą, albo na coś, z czego bezpośrednio skorzysta cała rodzina, jak wspomniane wcześniej paliwo do auta.

 

Artykuł zewnętrzny.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Alfa Romeo MiTo Veloce – włoska piękność!