Polskie studio Techland, które odpowiada za stworzenie znanej i lubianej serii gier Dying Light planuje stworzyć nową grę AAA. Będzie to tytuł RPG z otwartym światem oraz elementami fantasty. Będzie kolejny hit?

Techland rozpoczyna prace nad grą fantasy RPG 

Dying Light co prawda nie jest aż tak popularny wśród graczy na całym świecie, jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, jednak również nie może narzekać na brak sukcesów. Pierwsza część gry zbierała bardzo pozytywne opinie, a druga część odsłony, która zadebiutowała w grudniu zeszłego roku, sprzedaje się tak dobrze, że koszty produkcji tytułu zwróciły się w miesiąc! 

Przeczytaj także: Call of Duty Warzone 2 – nowe informacje odnośnie gry

Techland nie planuje jednak osiąść na laurach i najnowsze informacje, które przekazał sam dyrektor generalny, Paweł Marchewka, sugerują, że polskie studio deweloperskiej stworzy grę typu AAA. Tytuł, który pojawi się w przyszłości, nie pozostanie jednak w klimacie Dying Light, a przeniesie gracza w zupełnie inny świat. Będzie to bowiem fantasy RPG z otwartym światem!

Gra będzie zupełnie czymś nowym

Techland ma bardzo ambitne plany, co do przyszłego projektu. Jak powiedział Paweł Marchewka, deweloper chce stworzyć “zupełnie coś nowego, co będzie różniło się od tego, co robiliśmy przez kilka ostatnich lat. Według dyrektora generalnego Techlandu deweloper ma w planach stworzenie “w pełni next-genowego doświadczenia”. Oczywiście projekt na tę chwilę pozostaje tajemnicą, ponieważ prace nad nim znajdują się na bardzo wczesnym etapie produkcji, jednak wiemy, że udział w nim biorą osoby, które w przeszłości pracowały przy naprawdę wielkich tytułach, takich jak Horizon Zero Dawn, Cyberpunk 2077, seria Wiedźmin czy Deathloop!

techland
Techland stworzy grę AAA. Będzie to fantasy RPG

Tajemnicza gra RPG od polskiego studia zostanie ujawniona, jak to powiedział Marchewka, “we właściwym czasie”. Patrząc na wypowiedzi dyrektora generalnego Techlandu, możemy założyć, że gra będzie dostępna jedynie na komputery PC i konsole nowej generacji. 

Źródło: Techland