Francuzi stracili rozum. Chcą powtórki! Marciniak powodem!_1, Marciniak prezesem PZPN? Jasna deklaracja sędziego, Marciniak bohaterem transferu? "Jest spora szansa."
91
Views

Szymon Marciniak spełnił swoje największe marzenie i poprowadził spotkanie finałowe Mistrzostw Świata w Katarze. Teraz polski sędzia został nominowany do tytułu sędziego roku! Czy czeka nas kolejny sukces Polaka?

Szymon Marciniak wygranym tegorocznego mundialu

Jeśli ktoś myślał, że Polak nigdy nie wystąpi w finałach Mistrzostw Świata w piłce nożnej, to Szymon Marciniak nie tylko temu zaprzeczył, ale również pokazał się z najlepszej strony. Po występie finałowym polski sędzia był chwalony praktycznie z każdej strony.

Przeczytaj także: Francuzi stracili rozum. Marciniak powodem! Chcą powtórki!

Francuzi stracili rozum. Chcą powtórki! Marciniak powodem!_1
Tego polski sędzia się nie spodziewał! Kolejny sukces Marciniaka! Fot. Twitter/Author Unknown

Pierluigi Collina, czyli szef międzynarodowego stowarzyszenia sędziów piłkarskich zachwycał się postawą polskiego zespołu sędziowskiego, który bezbłędnie poprowadził finałowe spotkanie Argentyna – Francja. Również Howard Webb nie mógł nachwalić się postawy Marciniaka.

Polski sędzia nominowany do prestiżowej nagrody!

Polski sędzia jest obecnie chyba, oprócz Argentyńczyków, katarskiego mundialu. Szymon Marciniak wyrobił sobie markę, z którą znają już kibice piłki nożnej na całym świecie. Teraz arbiter z Polski ma szansę na zapisanie kolejnego sukcesu na swoje konto.

Okazuje się, że Szymon Marciniak został nominowany przez Międzynarodową Federację Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) do nagrody sędziego roku! Nominowanych jest 25 arbitrów z całego świata, ale wydaje się, że Polak ma dużą szansę na zwycięstwo!

Tego polski sędzia się nie spodziewał! Kolejny sukces Marciniaka!_1
Obok Polaka, do nagrody nominowani są m.in. Clement Turpin (po lewej) i Anthony Taylor (po prawej). Źródło: IFFHS

Źródło: IFFHS

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.