Francuzi stracili rozum. Marciniak powodem! Chcą powtórki!

Francuzi stracili rozum. Marciniak powodem! Chcą powtórki! Francuzi stracili rozum. Marciniak powodem! Chcą powtórki!

Francuzi przegrali finał mistrzostw świata i mogli tylko patrzeć, jak piłkarze Argentyny podnoszą puchar zwycięzców. Szymon Marciniak w opinii całego świata wypadł fantastycznie, jedynie francuscy kibice widzą to zupełnie inaczej. Zebrano 200 tys. podpisów w sprawie ponownego rozegrania finału.

Fantastyczny Marciniak? Nie według francuskich mediów i kibiców

Szymon Marciniak oraz jego zespół we wzorowym stylu poprowadzili finał Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Spotkanie Argentyna – Francja zakończyło się w serii rzutów karnych, a w regulaminowym czasie gry oraz po dogrywce na tablicy wyników widniał wynik 3:3. Argentyńczycy zdołali udźwignąć presję spotkania i ostatecznie odnieśli triumf.

Francuzi stracili rozum. Chcą powtórki! Marciniak powodem!_1
Francuzi stracili rozum. Chcą powtórki! Marciniak powodem!

Przeczytaj także: Michniewicz został zwolniony! Prezes PZPN przekazał informację!

Reklama

Polski sędzia i jego zespół zbierał praktycznie same wzorowe opinie. Pierluigi Collina, legendarny sędzia i prezes światowego związku sędziów piłkarskich nie mógł nachwalić się sposobu sędziowania Marciniaka, a dobrze nam znany Howard Webb oznajmił, że jest niezwykle dumny z polskiego arbitra. Oczywiście jedyną stroną, która miała pretensje, była strona przegrana.

Francuzi stracili rozum. Chcą powtórki finału!

Francuski dziennik L’Equipe wystawił Szymonowi Marciniakowi ocenę „2” w skali do 10. Francuzi twierdzą, że polski sędzia wypaczył wynik, ponieważ przy bramce Leo Messiego Argentyńscy rezerwowi wbiegli na boisko, kiedy bramka jeszcze nie została zdobyta. Teraz wydaje się, że stracili rozum, ponieważ chcą powtórki finału.

Francuzi stracili rozum. Chcą powtórki! Marciniak powodem!_1
Francuzi stracili rozum. Chcą powtórki! Marciniak powodem!

Jak podaje wcześniej wspomniany dziennik, w petycji, która ma zostać skierowana do FIFY w celu powtórzenia meczu finałowego podpisało się aż 200 tysięcy osób! Francuzi chyba nie wiedzą, że pierwszeństwo ma mecz Polski z Portugalią i karny Jakuba Błaszczykowskiego. Dopiero potem przyjdzie czas na ich powtórkę.

Źródło i zdjęcia: Twitter

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama