Ten Rolls-Royce to prawdziwy gangster. Strach się bać!

Samochody Rolls-Royce kojarzą sie z luksusem i spokojnym krążeniem po ulicach. Nic w tych autach nie namawia do szybkiej jazdy. Spofec, firma tunerska przestawiła swoją wizję na model brytyjskiej marki. Tak oto powstał gangsterski Rolls-Royce Wraith Black Badge Overdose.

Wriath na sterydach. Na pewno nie wygląda jak typowy Rolls-Royce

Firma tunerska Spofec, czyli dział Novitec przedstawiło swoją wizję na samochód marki Rolls-Royce. Jak można było się spodziewać, Wriath od Spofeca nie będzie samochodem grzecznym i nudny, a mocno zmodyfikowaną wersją, na którą aż chce sie patrzeć.

Model Rolls-Royce Wraith Black Badge Overdose, bo tak brzmi pełna nazwa samochodu prezentuje się niesamowicie. Oczywiście firma zadbała o specjalnie dedykowane akcesoria, które mają wpłynąć na bardziej gangsterski wygląd samochodu. Na czele wszystkich modyfikacji stoją specjalnie zaprojektowane koła, które stworzyła marka Vossen.

Rolls-Royce Wraith Black Badge Overdose w wizji Spofec

Rolls-Royce Wraith Black Badge Overdose został postawiony na specjalnie stworzonych przez Vossena 22-calowych felgach. Ubrano je w opony w rozmiarze 265/35 ZR 22 z przodu i 295/30 ZR 22 z tyłu. Zastosowanie w samochodzie kół o takich rozmiarze wymagało poszerzenia nadwozia. Twardsze i obniżone zawieszenie daje zupełnie inne wrażenia z jazdy, niż standardowy model.

Stworzeniem bodykitu do modelu Wraith Black Badge Overdose zajął się Vittorio Stroska, który w latach 80. i 90. był najgłośniejszym nazwiskiem w świecie tuenrów. To on odpowiada za stworzenie bodykitów do takich modeli Porsche 911 i 928.

Pod względem osiągów, Rolls-Royce od Spofeca został lekko zmodyfikowany względem fabrycznego modelu. W standardzie Wraith pod maską ukrywa 6,6-litrowy silnik V12 generujący moc 632 KM. Firma tunerska, poprzez wyregulowanie wtrysków i doładowania uzyskała 717 KM i 986 Nm przy 1800 obr./min. Przyśpieszenie „do setki” trwa teraz o 0,1 s mniej, bo 4,2 sekundy.

Spofec oznajmił, że powstaną trzy modele Wraith Black Badge Overdose. Dwa miliony to cena jaką Spofec „woła” sobie za tą wersję auta.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Żarówki Woox. Zrób romantyczny nastrój. Albo jaki chcesz