115
Views

Samochody Rolls-Royce kojarzą sie z luksusem i spokojnym krążeniem po ulicach. Nic w tych autach nie namawia do szybkiej jazdy. Spofec, firma tunerska przestawiła swoją wizję na model brytyjskiej marki. Tak oto powstał gangsterski Rolls-Royce Wraith Black Badge Overdose.

Wriath na sterydach. Na pewno nie wygląda jak typowy Rolls-Royce

Firma tunerska Spofec, czyli dział Novitec przedstawiło swoją wizję na samochód marki Rolls-Royce. Jak można było się spodziewać, Wriath od Spofeca nie będzie samochodem grzecznym i nudny, a mocno zmodyfikowaną wersją, na którą aż chce sie patrzeć.

Model Rolls-Royce Wraith Black Badge Overdose, bo tak brzmi pełna nazwa samochodu prezentuje się niesamowicie. Oczywiście firma zadbała o specjalnie dedykowane akcesoria, które mają wpłynąć na bardziej gangsterski wygląd samochodu. Na czele wszystkich modyfikacji stoją specjalnie zaprojektowane koła, które stworzyła marka Vossen.

Rolls-Royce Wraith Black Badge Overdose w wizji Spofec

Rolls-Royce Wraith Black Badge Overdose został postawiony na specjalnie stworzonych przez Vossena 22-calowych felgach. Ubrano je w opony w rozmiarze 265/35 ZR 22 z przodu i 295/30 ZR 22 z tyłu. Zastosowanie w samochodzie kół o takich rozmiarze wymagało poszerzenia nadwozia. Twardsze i obniżone zawieszenie daje zupełnie inne wrażenia z jazdy, niż standardowy model.

Stworzeniem bodykitu do modelu Wraith Black Badge Overdose zajął się Vittorio Stroska, który w latach 80. i 90. był najgłośniejszym nazwiskiem w świecie tuenrów. To on odpowiada za stworzenie bodykitów do takich modeli Porsche 911 i 928.

Pod względem osiągów, Rolls-Royce od Spofeca został lekko zmodyfikowany względem fabrycznego modelu. W standardzie Wraith pod maską ukrywa 6,6-litrowy silnik V12 generujący moc 632 KM. Firma tunerska, poprzez wyregulowanie wtrysków i doładowania uzyskała 717 KM i 986 Nm przy 1800 obr./min. Przyśpieszenie “do setki” trwa teraz o 0,1 s mniej, bo 4,2 sekundy.

Spofec oznajmił, że powstaną trzy modele Wraith Black Badge Overdose. Dwa miliony to cena jaką Spofec “woła” sobie za tą wersję auta.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.