Tenda A301 – sprzęt, który rozszerzy Twoją sieć Wi-Fi – TEST

Zawartość opakowania i wygląd Tenda A301

Urządzenie otrzymujemy w opakowaniu na którym znajduje się sporo informacji o samym produkcie. Widzimy także jego zdjęcie oraz funkcjonalność. Dzięki temu nawet laik będzie wiedział z jakim produktem ma do czynienia. Co znalazłem w opakowaniu? Przede wszystkim urządzenie – Tenda A301. Oprócz tego producent dołączył przewód Ethernet, którym podłączymy do wzmacniacza komputer nie posiadający bezprzewodowej karty sieciowej. W opakowaniu jest także instrukcja obsługi, płyta CD ze sterownikami oraz karta gwarancyjna.

Tenda A301 – sprzęt, który rozszerzy Twoją sieć Wi-Fi - TEST

Czas przyjrzeć się bliżej bohaterowi testu. Wzmacniacz jest biały, a więc wydaje mi się, że będzie pasował do większości wnętrz. Trzeba przyznać, że kolor ten jest uniwersalny. Na froncie umieszczono logo producenta oraz przycisk umożliwiający parowanie urządzenia z routerem. Wokół niego widać pierścień, który informuje o stanie działania sprzętu. Po bokach znajdują się dwie anteny zwiększające siłę sygnału. Na dole umieszczono gniazdo Ethernet oraz mały przycisk do resetowania urządzenia. Z tyłu widoczne są wgłębienia, które pomagają w odprowadzaniu ciepła ze sprzętu, a także naklejka z informacjami nt. Tenda A301.

Tenda A301 – sprzęt, który rozszerzy Twoją sieć Wi-Fi - TEST

Co z testami praktycznymi?

Urządzenie czas sprawdzić podczas testów praktycznych. Do badań użyłem mieszkania, w którym urządzenie mobilne dostarczające Internet tj. D-Link DWR-932 było umieszczone w jednym z pokoi. Moje pomieszczenie oddzielał jeszcze jeden pokój, przez co połączenie internetowe nie było złe. Sprawdziłem jednak pobieranie przez Speedtest.net bezpośrednio na komputerze i telefonie, jak i po połączeniu z testowanym urządzeniem – Tenda A301. Testy powtórzyłem po wyjściu z mieszkania – sprawdzałem jak mocny jest sygnał dostarczany przez bohatera tego tekstu. Wyniki były naprawdę zaskakujące. Tak zwanymi królikami doświadczalnymi były: notebook HP Envy 13 oraz smartfon iPhone 7.

Poniżej przedstawiam wynik prędkości łącza Internetowego. Co z zasięgiem? Jest naprawdę świetny. O ile wcześniej miałem w swoim pomieszczeniu około dwóch – trzech kresek na pięć, o tyle przy Tenda A301 miałem pełny zasięg. Co ciekawe, bez problemu działał w sąsiednich mieszkaniach, a także Internet miałem jeszcze dwa piętra niżej. Krótko mówiąc, jeśli posiadacie duży dom ze sporym ogrodem to warto wyposażyć się w tego typu urządzenie.

Tenda A301 – sprzęt, który rozszerzy Twoją sieć Wi-Fi - TEST

Podsumowanie

Moje początkowo sceptyczne podejście do tematu zmieniło się po pierwszym uruchomieniu i konfiguracji (jeśli tak to można nazwać). Dzięki Tenda A301 mogłem cieszyć się o wiele lepszym transferem, zasięg był taki, jak być powinien. Co ciekawe, urządzenie samo „podpowiadało” w jakim miejscu powinno być zainstalowane abyśmy mogli w pełni wykorzystywać jego możliwości. Kompatybilność z praktycznie wszystkimi routerami (802.11 b/g/n), obsługa protokołów zabezpieczeń WEP, WPA, WPA2 i cena oscylująca w granicach 80 zł. Uważam, że za takie możliwości jest po prostu świetna.

Tenda A301 – sprzęt, który rozszerzy Twoją sieć Wi-Fi - TEST

Autor: Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *