Tesla Cybertruck spotkany na drodze. Robi wrażenie!
Tesla Cybertruck spotkany na drodze. Robi wrażenie!

Tesla Cybertruck spotkany na drodze. Robi wrażenie!

To zaskakujące, że w krótkim odstępie czasu pojawia się kilka aut elektrycznych, bądź ciekawych hybryd, a to właśnie jeden konkretny model potrafi skraść serca milionów osób. Tydzień temu Elon Musk pokazał swoje najnowsze dziecko. Tesla Cybertruck to elektryczny pickup, który przyciąga wzrok głównie za sprawą bardzo intrygującego wyglądu. Jednym się podoba, innym wręcz przeciwnie. Nikogo to raczej nie dziwi. Ten wyglądający jak czołg pickup mierzy 588 centymetrów. Jest szeroki na 203 centymetry i wysoki na 190 cm. Jak widać, liczby te robią wrażenie. Ciekawie wypadają również inne kwestie. Chodzi o przyspieszenie do setki, które trwa zaledwie… trzy sekundy (w wersji z trzema silnikami) bądź pięć sekund (wersja z dwoma silnikami). Prędkość maksymalna wynosi 208 km/h. Swoją drogą, dziwnie wyglądać będzie pickup wyprzedzający na światłach sportowe samochody.

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck

Elektryczny pickup Tesla Cybertruck pojawił się na ulicy

Jak można zaobserwować na grafice poniżej, Tesla Cybertruck, a więc elektryczny pickup został już spotkany na publicznej drodze. Mowa o Hawthrone w Los Angeles. Co prawda film jest krótki, ale widać na nim, że model ten mocno wyróżnia się pośród innych aut. Chodzi, rzecz jasna o jego wygląd. Przypomina pojazd z kosmosu, który nie trafił tam, gdzie powinien. Pamiętacie filmy science fiction z lat 80-tych? Prawda, że pickup ten wygląda wręcz identycznie? Szczerze mówiąc, Cybertruck wcale nie przypomina innych samochodów, które znamy z ulic.

 

Cybertruck będzie hitem?

Domyślam się, że Tesla Cybertruck wzbudzi ogromne zainteresowanie na całym świecie. Potwierdzeniem niech będzie dwieście tysięcy sztuk sprzedanych w zaledwie dwie doby! Auto oprócz nietuzinkowego wyglądu może pochwalić się tym, że do budowy karoserii wykorzystano walcowaną stal nierdzewną. Podobno jest kuloodporna, ale to nie zostało potwierdzone. Tak czy inaczej, podczas premiery próbowano ją zniszczyć, a ta potwierdziła swoją wytrzymałość. Trochę inaczej było z szybami, które podobno również miały być bardzo mocne. Po kilku rzutach metalową kulą niestety zniszczyły się. Musk, jak to często potrafi zażartował, że zostanie to poprawione, a wcześniejsze próby były udane. Powiedzmy.

Elektryczny pickup - wnętrze
Elektryczny pickup – wnętrze

Ile będzie kosztować Tesla Cybertruck i kiedy wejdzie do sprzedaży?

Osoby, które interesują się zakupem tego modelu muszą poczekać do końca 2021 roku. Wtedy to bowiem ma się pojawić na drogach. W przypadku cen wszystko zależy od wersji jaką wybierzemy. Pierwsza z nich, a więc podstawowa Tesla Cybertruck to wydatek rzędu 39900 dolarów. Akumulatory mają pozwolić na poruszanie się przez 400 kilometrów, natomiast auto będzie oferowało hol o masie nie przekraczającej 3,4 tony. Kolejna wersja zapewnia 480 km zasięgu i uciąg na poziomie 4,5 tony. Kosztuje 49900 dolarów. Z kolei najmocniejszy elektryczny pickup ma oferować zasięg do 800 kilometrów, a także uciąg wynoszący 6,3 tony. Jego cena wynosi 69900 dolarów.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Samsung Galaxy A51 i A71 – znamy polskie ceny!