129
Views

Testy na obecność wirusa wykonywane są w przeznaczonych do tego miejscach. Testy na COVID-19 w Lidlu będą dostępne za kilka dni. Jaką skutecznością mogą się pochwalić?

Testy na COVID-19 w Lidlu – kiedy się pojawią?

Testy na COVID-19 maja pojawić się w ofercie supermarketu 7 maja. Antygenowe testy produkowane są przez Boson Biotech, a w paczce znajdziemy pięć testów. Koszt paczki to 99 złotych. W środku znajdziemy sterylną wymazówkę, próbówkę, roztwór ekstrakcyjny oraz instrukcję obsługi.

Według danych podanych przez producenta, jak i sieć sklepów, testy na COVID-19 to wybór medyczny, którego wskaźniki prezentują się następująco:

  • wskaźnik swoistości – 99,20%,
  • dokładność – 98,72%,
  • czułość testu – 96,77%
Testy na COVID-19 w Lidlu
Testy na COVID-19 które będą dostępne w sieci sklepów Lidl.

Jak pobrać wymaz na obecność wirusa w naszym organizmie?

Wykonanie testu w domowym zaciszu nie jest trudne. Aby pobrać wymaz, wymazówkę musimy wsadzić do przedniej części nosa na około 2,5 centymetra głębokości. Wynik testu poznamy po upływie 15 minut. Jak informuje Lidl, wynik testu jest najbardziej wiarygodny w przeciągu czterech dni od złapania choroby. Wtedy właśnie stężenie antygenu w naszym organizmie jest najwyższe.

Przeczytaj także: Test na COVID-19 w Biedronce. Ile będzie kosztował?

Czy testy na COVID-19 w sieci supermarketów Lidl będą tak popularne jak te, które pojawiły się jakiś czas temu w Biedronce? Trudno to określić. Obecnie test na obecność koronawirusa wykonuje się w przeznaczonym do tego miejscu. Są one ogólnodostępne, wykonać możemy go nawet tego samego dnia kiedy umówimy się na wizytę.

Kategoria artykułu
Zdrowie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.