The Medium, horror polskiego studia Bloober Team do tej pory dostępny był jedynie na konsolach Xbox Series X/S oraz komputerach PC. Exclusive dla Microsoftu wkrótce jednak trafi również na konsole Sony – PlayStation 5.

Gra stworzona na wyłączność dla konsol i komputerów z systemem Microsoft

Premiera polskiej gry typu horror, The Medium odbyła się już na początku tego roku. Tytuł ten był dostępny jedynie na wyłączność dla konsol Xbox Series X i S oraz komputerów PC pracujących na systemie Windows. The Medium było więc jedną z pierwszy gier, którą stworzono wyłącznie na potrzeby konsol nowej generacji. Gra korzysta z zaawansowanych rozwiązań graficznych, które przez dobrą część gry wymagają od konsoli, bądź komputera renderowania dwóch obrazów jednocześnie.

The medium
Do tej pory gra dostępna była dla konsol Xbox Series S/X i komputery PC. Wkrótce trafi jednak na PS5?

Przeczytaj także: Horizon: Forbidden West będzie piękny. Potwierdzają to twórcy gry

Wszystko za sprawą fabuły gry, która opiera się na przygodach osoby posiadającej zdolności paranormalne. Jak sama nazwa gry mówi, główna bohaterka jest medium i może poruszać się jednocześnie w świecie ludzi i duchów. W tych częściach rozgrywki, ekran podzielony zostaje na pół, a gracz widzi to co dzieje się w obu światach.

The Medium trafi w końcu na konsolę PlayStation 5

Najnowsze informacje na temat gry krakowskiego studia Bloober Team mówią, że kontrakt, na mocy którego gra jest dostępna tylko i wyłącznie na urządzeniach i systemie Microsoftu wkrótce dobiegnie końca. Wszystko to potwierdza decyzja amerykańsko-kanadyjskiej organizacji ERSB zajmującej się kategoryzowaniem gier. Organizacja ta wydała ocenę gry The Medium dla konsol Sony.

The Medium, które ma trafić na konsole PlayStation 5 zyskało kategorię wiekową M, czyli mature (z ang. dojrzały). Oznacza to, że gra przeznaczona jest dla graczy powyżej 17 roku życia. Decyzja ta potwierdza więc, że gra polskiego studia w końcu trafi na konsole japońskiego producenta. Kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo.