Twórcy popularnej aplikacji będą mogli zarabiać za pośrednictwem systemu subskrypcji. Czy to oznacza, że TikTok będzie płatny?

Oczywiście, nadal będzie to ogólnodostępna i bezpłatna aplikacja. Aczkolwiek, autorzy oprogramowania uznali, że twórcy filmików powinni zarabiać nie tylko na komercyjnych kontraktach z reklamodawcami. Jeśli będziecie chcieli kupić subskrypcję u ulubionego influencera, zyskacie dostęp do naklejek lub czatu.

TikTok będzie płatny. O ile będziecie chcieli zapłacić. Startuje program subskrypcji

Pomysł zostanie wprowadzony za dwa dni, aczkolwiek nie we wszystkich regionach świata. Rzecz jasna, chodzi o to, by twórcy zarabiali na filmach, które przygotowują. Jak będzie wyglądać w praktyce zarabianie na TikToku? Tego tak naprawdę jeszcze nie wiadomo. Domyślam się, że autorzy aplikacji będą dzielić się zyskami wypracowanymi przez influencerów podczas “spotkań online” na żywo.

Ile będzie kosztować TikTok live subscription? Na chwilę obecną nie ma jeszcze informacji na ten temat. Można jednak się domyślić, że propozycja TikTok-a będzie podobna do tej, którą możemy “zaobserwować” na Twitchu. Kto wie, być może startować będzie od pięciu dolarów, a cena finalna może “zatrzymać się” na dwudziestu dolarach. Wszystko okaże się w niedalekiej przyszłości.

TikTok będzie płatny? Startuje program subskrypcji
TikTok będzie płatny? Startuje program subskrypcji

Jak zarabiać na TikToku?

Przede wszystkim, należy być osobą pełnoletnią oraz posiadać minimum tysiąc obserwujących. Co dalej? Tak naprawdę musimy obserwować, gdyż jest to dopiero początek jeśli chodzi o temat TikTok Live Subscription.