TikTok niezmiennie od kilku miesięcy znajduje się na szycie popularności, jeśli chodzi o aplikacje mobilne. Najnowszy raport pokazuje, że platforma ByteDance królowała pod względem ilości pobrań w pierwszym kwartale 2022 roku. Jak prezentują się kolejne miejsca?

TikTok najczęściej pobieraną aplikacja mobilną w Q1

Firma analityczna Sensor Tower przedstawiła raport za pierwszy kwartał 2022 roku. Dane przedstawione w raporcie Q1 2022: Store Intelligence Data Digest pokazują totalną dominację aplikacji TikTok na rynku aplikacji mobilnych. Zestawienie to pokazuje dane dotyczące pobrań aplikacji w sklepach App Store i Google Play Store w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2022. Liczby nie zaliczają jednak ponownych pobrań lub ściągnięć tej samej appki na inne urządzenie przez tego samego urządzenia.

Przeczytaj także: TikTok wprowadzi funkcję “nie lubię”? Będzie dostępna dla komentarzy

Z danych przedstawionych przez raport Q1 2022: Store Intelligence Data Digest widać, że TikTok w dalszym ciągu jest najpopularniejszą aplikacją mobilną na świecie. Aplikacja w pierwszym kwartale tego roku została pobrana ponad 175 miliona razy! To jednak nie wszystko, ponieważ dane pokazują, że w pierwszym kwartale 2021 roku przekroczył 3,5 miliarda pobrań! Jest to piąta aplikacja i pierwsza, która nie należy do Mety, która przekroczyła tę granicę. Żadna inna aplikacja nie została pobrana więcej razy niż ta od ByteDance od początku swojego istnienia (2018 rok).

tiktok popularność
TikTok się nie zatrzymuje. Nie było drugiej tak często pobieranej aplikacji w Q1 2022 roku!

Meta dominuje na kolejnych miejscach

Dane przedstawione przez Sensor Tower pokazują, że kolejne trzy miejsca należą do aplikacji serwisów należących do Meta. Na drugim miejscu znalazł się Instagram, a na najniższym stopniu podium znalazł się Facebook. Obie te aplikacje w pierwszym kwartale 2022 roku zostały pobrane ponad 150 milionów razy. Na kolejnym miejscu znalazł się WhatsApp z wynikiem 125 milionów pobrań.

Piątkę najpopularniejszych aplikacji zamknął komunikator Telegram, któremu po piętach depcze aplikacja sklepu internetowego Shopee. Obie te appki przekroczyły ponad 100 milionów pobrań. Messenger należący do Mety znalazł się dopiero na ósmym miejscu i uplasował się tuż za Snapchatem.

Źródło: Sensor Tower