121
Views

“Multiwersum” otwiera nieskończoną ilość możliwości dla twórców filmów z Marvel Cinematic Universe. Iron Man ‘a również czeka zmiana? Podobno odtwórcą roli ma zostać Tom Cruise.

Marvel Cinematic Universe – Wielkie zmiany “Czwartej fazy”

Ci, którzy nie lubują się w filmach o superbohaterach spod szyldu Marvela, upatrywali końca “dobrej jakości” filmów po zakończeniu tzw. “trzeciej fazy”. Wspomniane “fazy” to tak naprawdę rozdziały dzielące kolejne zbiory filmów na etapy opowiadanej historii.  

“Trzecia faza” kończy się na wielkiej wojnie z tytanem Thanosem. Avengersi oraz inni bohaterowie pod wodzą Iron Man’a walczą o przetrwanie ludzkości. Heroiczny bój ukazany w filmie “Avengers: Engame” przynosi ogromne straty po stronie broniących ziemi bohaterów. Poświęcenie życia przez Iron Mana przynosi na nowo pokój na ziemi, jednak ten ma nie dbać zbyt długo. 

“Czwarta faza” to zbiór przede wszystkim seriali opowiadających o przygodach bohaterów “drugoplanowych” oraz przedstawiające zupełnie nowe postacie. Mam na myśli między innymi “Moon Knight”, “She Hulk” czy “Ms Marvel”. Pełnometrażowe filmy mają opowiadać o kolejnych przygodach Thora i Strażników Galaktyki, Czarnej Pantery i Doktora Strange. 

Iron Man z “innej” linii czasowej? 

“Multiwersum” to tak naprawdę zbiór nieskończonej ilości “linii czasowych”. W każdej z nich dzieją się podobne wydarzenia do tych z tej, którą mogliśmy oglądać w filmach Marvela przez ostatnie lata. Poruszenie kwestii multiwersum zaczęło się już w fazie trzeciej, gdzie bohaterowie (nie chce zdradzać szczegółów) musieli przemieszczać się pomiędzy kilkoma jednocześnie.  

W filmie “Spiderman: No way home” i serialu “Loki” sytuacja związana z innymi liniami czasowymi jest wyjaśniona w bardzo klarowny sposób. Jest ona o tyle ciekawa, że powyższe “multiwersum” otwiera “furtkę” powrotu bohaterom, którzy polegli lub o tym, o których twórcy zapomnieli. Na tą listę wpisuje się Iron Man. 

Iron Man potężniejszy niż kiedykolwiek?! 

Plotki donoszą, że w najnowszym filmie o przygodach Doctora Strange`a (“Doctor Strange: Multiverse Madness”), że w filmie ma pojawić się sam Iron Man, a w jego rolę wcieli się Tom Cruise. Bohater odgrywany przez Cruise`a ma różnić się od tego, którego przez wiele lat odgrywał Robert Downey Jr.. Nowa wizja mściciela ma być potężniejsza i, jak donoszą plotki, w jego posiadaniu mają być aż trzy kamienie nieskończoności. Iron Man to heroiczna postać i pomimo zarozumiałości, był w stanie oddać życie za dobro sprawy oraz przyjaciół. Czy Tom Cruise odegra równie “dobrego” Iron Mana czy stanie po stronie zła? Odpowiedź nadejdzie wraz z premierą filmu “Doctor Strange 2”, która odbędzie się 25 marca 2022 roku.  

Kategoria artykułu
Film
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.