Usługi Google znów na smartfonach Honor. O jakie modele chodzi?

Konflikt marki Huawei z USA raczej wszyscy doskonale znają. Oczywiście w ramach kłopotów ucierpiała również submarka. Na Twitterze pojawiły się jednak informacje o tym, że usługi Google powrócą na smartfony Honor.

Wielka radość nastąpi… może pośród fanów Huawei / Honor, którzy nie potrafią żyć bez takich aplikacji jak YouTube czy Gmail. Usługi Google mają powrócić na kolejne smartfony, gdyż w ubiegłym roku Huawei pozbył się Honor’a. Były prezydent USA, Donald Trump wpisał chińską firmę na czarną listę Departamentu Handlu USA i tym sposobem Androidowe usługi, a więc między innymi sklep Play przestał być dostępny.

Usługi Google znów w smartfonach Honor. O jakie modele chodzi?
Usługi Google znów na smartfonach Honor. O jakie modele chodzi?

Usługi Google wracają na smartfony marki Honor

Niemiecki oddział Honor opublikował na Twitterze informację, że Sklep Play, Mapy, Gmail i reszta usług wracają na smartfony. Pierwszym z nich ma być Honor 50, model z procesorem Qualcomm Snapdragon 778 oraz jedną z najładniejszych (przynamniej dla mnie) nakładek – Magic UI. Sprawa nie jest jednak taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Wpis na Twitterze już zniknął i tym samym nie wiadomo tak naprawdę o co chodzi. Być może pracownik “pospieszył się” z przekazaniem informacji. Może jednak wprowadził użytkowników w błąd?

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

Tak czy inaczej, wydaje mi się, że nowy właściciel marki Honor, firma Shenzhen Zhixin New Information Technology, będzie dążyć do tego, by usługi Google wróciły na smartfony. Wcale mnie to nie dziwi. Przecież jest to największy problem dla potencjalnych klientów. Co z tego, że mamy super parametry, dobre aparaty i jeszcze lepszą cenę. To wszystko na nic, ponieważ musimy kombinować, aby uzyskać dostęp do wielu aplikacji. OK, jest sklep Huawei, ale nie oszukujmy się, to nie to samo co Sklep Play.

Autor: Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *