UWAGA! Będzie łatwiej dostać 500 zł mandat.

W Polsce za używanie telefonu komórkowego podczas jazdy grozi 500 zł mandat i 5 punktów karnych. Fakt, sytuacje karania kierowców nie zdarzają się zbyt często ale za niedługo może się to zmienić.

500 zł mandat
UWAGA! Będzie łatwiej dostać 500 zł mandat.

Będzie łatwiej o mandat za używanie telefonu

Używanie telefonu komórkowego podczas jazdy może stwarzać ogromne zagrożenie. Niestety, przez wiele osób ta sprawa jest mocno bagatelizowana, a przecież wystarczy tylko chwila nieuwagi, a wypadek gotowy. Wiąże się to nie tylko z naszym uzależnieniem, ale również z częstym znużeniem samą jazdą. Jak będzie przeciwdziałać temu policja?

Rozwiązanie przychodzi z australijskiej firmy Acusensus i ma opierać się na sztucznej inteligencji. Firma ta poprzez AI stworzyła narzędzie, które w inteligentny sposób jest w stanie stwierdzić czy za kierownicą nie używamy telefonu.

System monitorowania zachowania kierowców oparty jest na kamerze umieszczonej ponad drogą. Pozwoli jej to na obserwowanie zachowania kierowcy za kierownicą i dzięki swojemu algorytmowi stwierdzić co trzymamy w ręce. W przypadku, gdy system stwierdzi podejrzenie używania telefonu, zrobi nam zdjęcie i wyśle do centrali.

wyciek numerów
UWAGA! Będzie łatwiej dostać 500 zł mandat.

500 zł mandat i 5 punktów

Właśnie tyle kosztować nas będzie takie zdjęcie. Problem jest bagatelizowany, a taki system pozwoli skutecznie mu przeciwdziałać. Pytanie tylko, czy nie jest to zbyt duże nadużycie naszej prywatności? Przecież nie chcemy skończyć jak Chiny, gdzie na każdym skrzyżowaniu kamery robią nam zdjęcia. Czy może samymi kampaniami reklamowymi dałoby radę uświadomić kierowców jakie zagrożenia niesie za sobą rozpraszanie się smartfonem. Od 2019 roku sprawdza się to rozwiązanie w Australii, a jak wiadomo są oni dobrym poligonem doświadczalnym.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Polski konkurent dla Battlefielda – World War 3 za darmo

Studio The Farm 51 poinformowało, że polski FPS -...

Premiera kart AMD Radeon RX 7000 będzie 3 listopada

W dniu kiedy NVIDIA prezentowała najnowsze układy kart graficznych,...

Nicholas Latifi odchodzi z Williamsa. Kto go zastąpi?

Stało się to, o czym cały świat F1 mówił...

Orlen przejmuje włosko-czeską firmę recyklingową Remaq

Orlen przejmuje kolejną firmę. Tym razem jest to Remaq,...