Uwaga na oszustwo związane z kontem Netflix!

Netflix to najpopularniejszy serwis do streamowania filmów oraz seriali. Codziennie korzystają z niego setki milionów użytkowników na całym świecie. Niestety, użytkownicy tej platformy muszą mieć się na baczności, ponieważ cyberprzestępcy wysyłają maile z treścią o rzekomym zawieszeniu konta.

Netflix najpopularniejszym serwisem streamingowym

Serwis Netflix jest bez wątpienia najpopularniejszą platformą do streamowania seriali oraz filmów. Baza materiałów jest aktualizowana regularnie, a co chwila pojawiają się na nim oryginalne produkcje. Serwis oferuje trzy różne pakiety, które różnią się jakością odtwarzanych materiałów.

Przeczytaj także: Netflix wprowadza bezpłatny plan. Trafi do Polski?

Najtańszy, bo podstawowy pakiet Netflix kosztuje 29 złotych i oferuje materiały w jakości 720p. Haczykiem jest, to, że z konta w jednym czasie może korzystać jedna osoba. Droższy, po standardowy pakiet pozwala na oglądanie materiałów w jakości Full HD i dzielenie konta z drugą osobą. Wyceniono ją na 42 PLN. Najdroższy jest pakiet premium z rozdzielczością 4K HDR i czterema profilami.

Uważajcie na fałszywe maile!

Z racji tego, że z serwisu Netflix korzysta setki milionów użytkowników, jest on łakomym kąskiem dla cyberprzestępców. Jak informuje Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego osoby, które posiadają konto w serwisie, otrzymują maile z treścią, która mówi o rzekomym zawieszeniu konta. Jest to oczywiście nieprawda, a jeden ze sposobów na wyłudzenie poufnych danych użytkownika.

W treści maila znajduje się link, który po kliknięciu przekierowuje nas na stronę płatności. Rzekomo jest to rozwiązanie problemu, który pozwoli nam na odzyskanie dostępu do konta. Strona łudząco przypomina stronę płatności serwisu Netflix. Nie dajcie się jednak nabrać, ponieważ oszuści wejdą w posiadanie waszych danych bankowych!

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Unia zdecydowała. Wszyscy mają mieć USB-C. iPhone też

Czyżby nadchodził koniec ery złącza Lightning? Wydaje mi się,...

Nowa wersja Burgera Drwala w McDonald’s. Sprawdź szczegóły!

Niebawem pojawi się nowa wersja Burgera Drwala w McDonald's....

Wodorowa Toyota Hilux, marka wkracza na nowy poziom bezemisyjności

Elektryczny napęd i ogniwa paliwowe. Tak, to wodorowa Toyota...

Autostrada A4 będzie darmowa? To by było zbyt piękne.

Autostrada A4 budzi mieszane uczucia wśród kierowców. Jedno jest...

MOL zastępuje LOTOS. Korzystasz z Navigator? Co z punktami?

A więc stało się. Oficjalnie w Polsce MOL zastępuje...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!