Netflix to najpopularniejszy serwis do streamowania filmów oraz seriali. Codziennie korzystają z niego setki milionów użytkowników na całym świecie. Niestety, użytkownicy tej platformy muszą mieć się na baczności, ponieważ cyberprzestępcy wysyłają maile z treścią o rzekomym zawieszeniu konta.

Netflix najpopularniejszym serwisem streamingowym

Serwis Netflix jest bez wątpienia najpopularniejszą platformą do streamowania seriali oraz filmów. Baza materiałów jest aktualizowana regularnie, a co chwila pojawiają się na nim oryginalne produkcje. Serwis oferuje trzy różne pakiety, które różnią się jakością odtwarzanych materiałów.

Przeczytaj także: Netflix wprowadza bezpłatny plan. Trafi do Polski?

Najtańszy, bo podstawowy pakiet Netflix kosztuje 29 złotych i oferuje materiały w jakości 720p. Haczykiem jest, to, że z konta w jednym czasie może korzystać jedna osoba. Droższy, po standardowy pakiet pozwala na oglądanie materiałów w jakości Full HD i dzielenie konta z drugą osobą. Wyceniono ją na 42 PLN. Najdroższy jest pakiet premium z rozdzielczością 4K HDR i czterema profilami.

Uważajcie na fałszywe maile!

Z racji tego, że z serwisu Netflix korzysta setki milionów użytkowników, jest on łakomym kąskiem dla cyberprzestępców. Jak informuje Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego osoby, które posiadają konto w serwisie, otrzymują maile z treścią, która mówi o rzekomym zawieszeniu konta. Jest to oczywiście nieprawda, a jeden ze sposobów na wyłudzenie poufnych danych użytkownika.

W treści maila znajduje się link, który po kliknięciu przekierowuje nas na stronę płatności. Rzekomo jest to rozwiązanie problemu, który pozwoli nam na odzyskanie dostępu do konta. Strona łudząco przypomina stronę płatności serwisu Netflix. Nie dajcie się jednak nabrać, ponieważ oszuści wejdą w posiadanie waszych danych bankowych!