179
Views

Samsung to producent, który na masową skalę produkuje urządzenia elektryczne. Zdecydowanie najpopularniejszymi produktami południowokoreańskiego producenta są smartfony. Seria Samsung Galaxy S20 to ubiegłoroczny flagowiec, który ma poważna wadę – pękające szkło aparatu. Właściciele pozwali producenta i walczą o odszkodowanie.

Samsung Galaxy S20 z poważną wadą

Samsung Galaxy S20 to zeszłoroczny flagowiec, który łączy w sobie ciekawy design i wysoką wydajność. Smartfon dostępny był w wielu wersjach, a wariant S20 FE stał się hitem sprzedażowym. Niestety, wszystkie smartfony z rodziny, czyli Galaxy S20, S20 Plus, S20 Ultra i S20 FE 5G posiadały wadę, która nie tylko była kosztowna w wymianie, ale również utrudniała korzystanie ze smartfona.

Chodzi o pękające szkło aparatu, które instalowane było w smartfonach z rodziny Galaxy S20. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup smartfonów z wadliwym szkłem złożyli zbiorowy pozew, przez co Samsung musi się tłumaczyć.

Samsung
Seria Galaxy S20 ma poważną wadę – pękające szkło od aparatu.

Producent odmawiał naprawy uszkodzonych smartfonów

Klienci, którzy złożyli zbiorowy pozew mieli spotkać się z odmową naprawy pękniętego szkła w smartfonach. Oczywiście chodzi tutaj o urządzenia będące na gwarancji producenta. Z racji tego, że Samsung odmawiał naprawy, użytkownicy musieli naprawiać urządzenia na własną rękę. Koszt wymiany tego elementu, według informacji podanych przez poszkodowanych, to około 400 dolarów!

Użytkownicy pozywają Samsunga. Jaki jest tego powód?
Tak prezentuje się uszkodzony aparat w Galaxy.

Pieniądze te jednak często były wyrzucane w błoto, ponieważ po jakimś czasie szkło ponownie pękało. Pomimo tego, że Samsung był świadom wady technicznej, która spowodowana była wzrostem ciśnienia pod szkłem, nie chciał pomóc swoim klientom. Tym samym naraził się na poważne problemy, ponieważ złamał przepisy ochrony praw konsumenta.

Według informacji podanych przez porta XDA Developers, kancelaria, która zajęła się sprawą umieściła na swojej stronie specjalny formularz, który mogą wypełniać osoby dotknięte polityką producenta. Oczywiście proces ma na celu otrzymania od Samsunga odszkodowania.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.