Connect
To Top

Volkswagen California 6.1 – znamy już pierwsze szkice

Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje pierwsze szkice i informacje na temat nowego kampera. Volkswagen California 6.1 będzie miał zmienione między innymi: wnętrze, które zostało ulepszone. Auto będzie posiadać wielofunkcyjny wyświetlacz, znajdujący się na konsoli pod dachem, który przeprojektowano. Zmiany dotyczą także nowych systemów wspomagających zwiększających bezpieczeństwo podróżowania i komfort oraz nowej generacji systemów multimedialnych ze zintegrowaną kartą eSIM, które otwierają drogę do świata mobilnych usług online. ­Digital Cockpit, czyli cyfrowy wyświetlacz, w miejscu zegarów jest dostępny po raz pierwszy. Całkowicie przeprojektowano także przód Californii 6.1.

Volkswagen Samochody Użytkowe sprzedaje rocznie ponad 18.000 egzemplarzy modelu California (dane z 2018 roku). To sprawia, że ​​jest to samochód kempingowy nr 1 na świecie. Volkswagen California 6.1 to zarówno kamper, jak i van, który jest idealny zarówno na wyprawy poza miasto, jak i na codzienne podróże. Producent udoskonalił kampera będącego światowym bestsellerem. Przestrzeń mieszkalna i sypialnia zostały starannie ulepszone i zoptymalizowane. Przeprojektowano tablicę rozdzielczą, która zawiera nowe wskaźniki (analogowe lub cyfrowe oferowane po raz pierwszy). Nowe są również systemy multimedialne z dostępem do Internetu.

Volkswagen California 6.1 - wnętrze kampera

Volkswagen California 6.1 – wnętrze kampera

 

Volkswagen California 6.1 – co nowego?

Podobnie jak zaprezentowany wiosną Multivan 6.1, od teraz również nowa California 6.1 jest wyposażona w elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego. Volkswagen Samochody Użytkowe wyposażył kampera w wiele nowych systemów wspomagających. Pojawią się Lane Assist, Side Protection i Trailer Assist,  co sprawia, że ​​manewrowanie z przyczepą jest bardzo łatwe. Ponadto, asystent bocznego wiatru sprawia, że ​​podróżowanie Californią 6.1 jest jeszcze bezpieczniejsze niż dotychczas.
Nowa California 6.1 zostanie wprowadzona na rynek z nowoczesnymi silnikami wysokoprężnymi o pojemności dwóch litrów i mocy do 146 kW/199 KM. Nowa generacja kampera będzie świętować swoją światową premierę pod koniec sierpnia podczas Caravan-Salon w Düsseldorfie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Motoryzacja

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.