Volkswagen California 6.1 - znamy już pierwsze szkice
Volkswagen California 6.1 - znamy już pierwsze szkice

Volkswagen California 6.1 – znamy już pierwsze szkice

Volkswagen Samochody Użytkowe sprzedaje rocznie ponad 18.000 egzemplarzy modelu California (dane z 2018 roku). To sprawia, że ​​jest to samochód kempingowy nr 1 na świecie. Volkswagen California 6.1 to zarówno kamper, jak i van, który jest idealny zarówno na wyprawy poza miasto, jak i na codzienne podróże. Producent udoskonalił kampera będącego światowym bestsellerem. Przestrzeń mieszkalna i sypialnia zostały starannie ulepszone i zoptymalizowane. Przeprojektowano tablicę rozdzielczą, która zawiera nowe wskaźniki (analogowe lub cyfrowe oferowane po raz pierwszy). Nowe są również systemy multimedialne z dostępem do Internetu.

Volkswagen California 6.1 - wnętrze kampera
Volkswagen California 6.1 – wnętrze kampera

 

Volkswagen California 6.1 – co nowego?

Podobnie jak zaprezentowany wiosną Multivan 6.1, od teraz również nowa California 6.1 jest wyposażona w elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego. Volkswagen Samochody Użytkowe wyposażył kampera w wiele nowych systemów wspomagających. Pojawią się Lane Assist, Side Protection i Trailer Assist,  co sprawia, że ​​manewrowanie z przyczepą jest bardzo łatwe. Ponadto, asystent bocznego wiatru sprawia, że ​​podróżowanie Californią 6.1 jest jeszcze bezpieczniejsze niż dotychczas.
Nowa California 6.1 zostanie wprowadzona na rynek z nowoczesnymi silnikami wysokoprężnymi o pojemności dwóch litrów i mocy do 146 kW/199 KM. Nowa generacja kampera będzie świętować swoją światową premierę pod koniec sierpnia podczas Caravan-Salon w Düsseldorfie.