153
Views

Dominika Kasieczko w Red Bull X-Alps

„Mam odwagę realizować marzenia, po które sięga niewiele kobiet na świecie” – mówi Dominika Kasieczko. I dodaje, że jej zdaniem „Red Bull X-Alps jest dla kobiet, bo kobiecość to m.in. wrażliwość, siła, determinacja i intuicja”. Start rajdu już w najbliższą niedzielę, 16 czerwca 2019 r. Później zawodnicy mają tylko 12 dni na pokonanie trasy z Salzburga do Monako, która w tym roku liczy 1138 km, po drodze zaliczając punkty kontrolne. Oprócz żelaznej kondycji zawodnicy muszą wykazać się umiejętnościami strategicznego rozplanowania wyścigu, nawigowania, orientacji w terenie oraz – oczywiście – pilotowania paralotni w wysokogórskim terenie. „Przygotowania do rajdu Red Bull X-Alps to ciężkie treningi każdego dnia, zarówno wytrzymałościowe i techniczne, jak i mentalne. Tak naprawdę cały czas poświęcam na doskonalenie formy” – mówi Dominika Kasieczko.
Volkswagen wspiera Dominikę Kasieczko podczas Red Bull X-Alps

Dominika otrzymała wsparcie od Volkswagen Samochody Użytkowe. Korzysta z Craftera w wersji kamper.

Dominika wraz z 2-osobową ekipą, która będzie wspomagać ją w jak najsprawniejszym dotarciu do celu jest już na miejscu. Cała trójka dotarła do Austrii Crafterem Kamperem, którym nie tylko podróżuje, ale w którym śpi, stołuje się i odpoczywa. Kamper to zabudowa specjalna Craftera, dzięki której w samochodzie znajdują się 4 miejsca do jazdy oraz kanapa boczna z opcją przekształcenia w łóżko jednoosobowe i duże łóżko dwuosobowe. Ponadto, wyposażenie Craftera Kampera obejmuje kuchnię ze zlewozmywakiem, kuchenką gazową, lodówką i dużym składanym stołem. Crafter Kamper posiada łazienkę z prysznicem, składaną umywalkę i toaletę oraz ogrzewanie Webasto z bojlerem. Samochód jest też wyposażony w system rozprowadzania ciepłego powietrza, system tv, przetwornicę napięcia, roletę dachową, elektrycznie wysuwany stopień z boku i klimatyzację. Na dachu natomiast znajdują się baterie solarne zapewniające dodatkowe źródło energii. Co tu dużo mówić. Prawdziwy dom na kołach.
Każdy zawodnik biorący udział w Red Bull X-Alps ma zespół, który pomaga mu podczas odpoczynku, przygotowuje posiłki i może podejmować decyzje taktyczne. Zespół Dominiki Kasieczko tworzą Jakub Poburka (ratownik TOPR, pilot paralotniowy, uczestniczył w wyprawie Andrzeja Bargiela na K2) i Monika Przeczewska (pilotka paralotni).
Volkswagen wspiera Dominikę Kasieczko podczas Red Bull X-Alps
Kategoria artykułu
Motoryzacja
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.