konsola ps3

W co warto grać na Play Station 3?

Konsola ps3 – sprzęt nie do zdarcia

Można pomyśleć: jak ten czas leci, gdy przypomnimy sobie, jak dawno temu zadebiutowała konsola Play Station 3. Było to w listopadzie 2006 roku – najpierw w Japonii i Ameryce Północnej, a później także w Europie. W tamtym okresie królowała jeszcze Play Station 2, więc nowemu modelowi ciężko było się przebić. Po pewnym czasie to się udało, a wszystko dzięki bardzo udanym produkcjom. Dzisiaj – choć mamy już bardziej zaawansowaną technologicznie ps4 – to wiele osób nie wyobraża sobie zastąpienia jej nowszą wersją!

 

Konsola ps3 – ciekawe serie

Na uwagę zasługuje tu szczególnie seria Uncharted. To gra przygodowa, w której znajdą coś dla siebie osoby uwielbiające akcję, jak i trudne do rozwikłania zagadki. Mamy tu dużo strzelania i walki wręcz, ale też sporo eksploracji, zagwozdek i wyjątkowego klimatu.

Inna seria – God of War to już typowa rozrywka zapewniająca krwawe i spektakularne walki. To gra bardzo brutalna, zdecydowanie dla dorosłego gracza. Jej akcja ma miejsce w starożytnej Grecji, a nasz bohater – spartański dowódca Kratos musi zniszczyć jak największą liczbę przeciwników.

Dla fanów platformówek – Little Big Planet

Uncharted i God of War to produkcje, które dla niektórych mogą być zbyt mocne i bezwzględne. A nawet jak nie są, a chcemy odmianę, to doskonale tu się sprawdzi Little Big Planet. W tej grze samodzielnie możemy tworzyć własne poziomy, a później udostępniać je innym. To sprawia, że grywalność stoi na wysokim poziomie, bo grą tak naprawdę trudno się znudzić. W rozgrywce sterujemy Sackboyem, czyli postacią, której dowolnie możemy zmieniać wygląd. Służą do tego elementy, które zbierzemy w grze.

 

Gran Turismo 5 – dla rajdowców

Gran Turismo to bez wątpienia najlepsza z serii doskonałych gier wyścigowych autorstwa studia Polyphony. Jak w każdej części otrzymujemy tu wiele możliwości: ponad tysiąc aut, kilkadziesiąt tras i dostęp do trybu sieciowego. Gra z jednej strony jest umiarkowanym symulatorem, z drugiej bardzo porządnie wykonaną i grywalną zręcznościową samochodówką.

Metal Gear Solid 4: dla lubiących skomplikowane historie

To skradanka, ale też gra akcji. Przeciwników może eliminować po cichu, lecz również używając broni palnej w otwartej walce. W grze wcielamy się w specyficznego bohatera – Solid Snake’a, naszym celem zaś jest pokrzyżowanie planów Liquida Ocelota, który zyskał możliwość, aby kontrolować najemników z różnych armii na całym świecie. Czeka nas dużo nieoczywistych, oryginalnych przygód!

To tylko część z gier, które są dostępne na konsolę ps3. Gdybyśmy chcieli wybrać wszystkie warte uwagi, artykuł byłby o wiele dłuższy. Możemy być pewni, że wymienione powyżej pozycje zagwarantują nam wspaniałą rozrywkę. Dzięki nim odkryjemy jaki potencjał drzemie w ten kultowej konsoli marki Sony.