Connect
To Top

W co warto grać na Play Station 3?

Chociaż konsola ps3 nie jest dzisiaj tak nowatorska, jak jeszcze kilka lat temu, to ciągle ma wielu zwolenników. To nie dziwi, bo podobnie jak na nowszy model – Play Station 4, dostępne są tu bardzo ciekawe, grywalne tytuły. Właśnie o nich opowiemy w dzisiejszym artykule i wskażemy, które są warte uwagi!

Konsola ps3 – sprzęt nie do zdarcia

Można pomyśleć: jak ten czas leci, gdy przypomnimy sobie, jak dawno temu zadebiutowała konsola Play Station 3. Było to w listopadzie 2006 roku – najpierw w Japonii i Ameryce Północnej, a później także w Europie. W tamtym okresie królowała jeszcze Play Station 2, więc nowemu modelowi ciężko było się przebić. Po pewnym czasie to się udało, a wszystko dzięki bardzo udanym produkcjom. Dzisiaj – choć mamy już bardziej zaawansowaną technologicznie ps4 – to wiele osób nie wyobraża sobie zastąpienia jej nowszą wersją!

 

Konsola ps3 – ciekawe serie

Na uwagę zasługuje tu szczególnie seria Uncharted. To gra przygodowa, w której znajdą coś dla siebie osoby uwielbiające akcję, jak i trudne do rozwikłania zagadki. Mamy tu dużo strzelania i walki wręcz, ale też sporo eksploracji, zagwozdek i wyjątkowego klimatu.

Inna seria – God of War to już typowa rozrywka zapewniająca krwawe i spektakularne walki. To gra bardzo brutalna, zdecydowanie dla dorosłego gracza. Jej akcja ma miejsce w starożytnej Grecji, a nasz bohater – spartański dowódca Kratos musi zniszczyć jak największą liczbę przeciwników.

Dla fanów platformówek – Little Big Planet

Uncharted i God of War to produkcje, które dla niektórych mogą być zbyt mocne i bezwzględne. A nawet jak nie są, a chcemy odmianę, to doskonale tu się sprawdzi Little Big Planet. W tej grze samodzielnie możemy tworzyć własne poziomy, a później udostępniać je innym. To sprawia, że grywalność stoi na wysokim poziomie, bo grą tak naprawdę trudno się znudzić. W rozgrywce sterujemy Sackboyem, czyli postacią, której dowolnie możemy zmieniać wygląd. Służą do tego elementy, które zbierzemy w grze.

 

Gran Turismo 5 – dla rajdowców

Gran Turismo to bez wątpienia najlepsza z serii doskonałych gier wyścigowych autorstwa studia Polyphony. Jak w każdej części otrzymujemy tu wiele możliwości: ponad tysiąc aut, kilkadziesiąt tras i dostęp do trybu sieciowego. Gra z jednej strony jest umiarkowanym symulatorem, z drugiej bardzo porządnie wykonaną i grywalną zręcznościową samochodówką.

Metal Gear Solid 4: dla lubiących skomplikowane historie

To skradanka, ale też gra akcji. Przeciwników może eliminować po cichu, lecz również używając broni palnej w otwartej walce. W grze wcielamy się w specyficznego bohatera – Solid Snake’a, naszym celem zaś jest pokrzyżowanie planów Liquida Ocelota, który zyskał możliwość, aby kontrolować najemników z różnych armii na całym świecie. Czeka nas dużo nieoczywistych, oryginalnych przygód!

To tylko część z gier, które są dostępne na konsolę ps3. Gdybyśmy chcieli wybrać wszystkie warte uwagi, artykuł byłby o wiele dłuższy. Możemy być pewni, że wymienione powyżej pozycje zagwarantują nam wspaniałą rozrywkę. Dzięki nim odkryjemy jaki potencjał drzemie w ten kultowej konsoli marki Sony.

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media