179
Views

Nowe technologie potrafią zaskakiwać. Firmy wymyślają coraz to nowe sposoby, które ułatwią nam życie. W kinie Nowe Horyzonty znajdującym się we Wrocławiu za bilety można zapłacić okiem! Wszystko dzięki aplikacji mobilnej PayEye!

Nowy sposób na płacenie za bilet kinowy

Kina w końcu zostały otwarte, więc możemy cieszyć się z niesamowitego klimatu oglądania nowych produkcji w salach kinowych. Płacenie za bilet w największych sieciach kinowych nigdy nie było kłopotem. Bez problemu mogliśmy wejść na stronę wybranego kina, zarezerwować sobie miejsca i zapłacić płatnością internetową. Nawet w tej kwestii technologia idzie do przodu i polskie Kino Nowe Horyzonty znajdujące się we Wrocławiu zaczęło testować nową formę płatności.

Nowym i bardzo ciekawym rozwiązaniem jest PayEye, czyli aplikacja mobilna, która wykorzystuje skan tęczówki oka do płacenia za bilety. Rozwiązanie ma być szybkim i komfortowym sposobem na przeprowadzanie transakcji. Obecnie z rozwiązania korzystają kina we Wrocławiu. Być może taki sposób płacenia zacznie być wykorzystywany już niebawem w kinach w całej Polsce.

Jak korzystać z aplikacji PayEye?

Płacenie za bilet za pomocą naszych oczu może okazać się bardzo proste i szybkie. Jak więc korzystać z aplikacji PayEye? Przede wszystkim musimy pobrać ją na nasz smartfon. Aplikacja dostępna jest zarówno na smartfony z systemem Apple iOS, jak i Google Android. Po pobraniu appki dokonujemy rejestracji i doładowujemy konto Express, z którego pobierane są środki.

Przeczytaj także: BLIK coraz bardziej popularną formą płatności wśród Polaków!

Podczas pierwszej wizyty w kinie Nowe Horyzonty aplikacja generuje specjalny kod, który wykorzystuje szablon biometryczny. Ten z kolei można użyć do wykonywania bezpiecznych transakcji w specjalnych terminalach. Z płatności z aplikacji PayEye można korzystać w ponad 150 innych wrocławskich placówkach, takich jak restauracje, kawiarnie, markety czy hotele.

Tagi:
Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.