BLIK coraz bardziej popularną formą płatności wśród Polaków!

Polacy coraz częściej płacą kartą, niemniej jednak istnieje także sposób płatności Blikiem. Płacenie za zakupy online czy też w sklepie za pomocą systemu Blik jest szybkie, wygodne i przede wszystkim bezpieczne. Okazuje się, że Polacy częściej wybierają ten sposób, co potwierdzają najnowsze dane Polskiego Standardu Płatności.

BLIK popularnym wyborem Polaków

Płacąc w internecie, chcemy, aby transakcja była szybka i bezpieczna. Płacenie z konta wymaga logowania się na konto bankowe i potwierdzania każdej transakcji. Blik to sposób, który pozwala zaoszczędzić czas. Po wybraniu płatności Blikiem i kliknięciu odpowiedniej opcji na naszej aplikacji mobilnej pokazuje nam się kod, który umożliwia nam zapłatę za produkt. Czynność wystarczy potwierdzić kodem do aplikacji bankowej i po sprawie.

Przeczytaj także: Arrinera Hussarya – definitywny koniec polskiego superauta. Co dalej?

Reklama

Taki sposób zdaje się bardziej przyjazny dla użytkowników, ponieważ według danych Polskiego Standardu Płatności, Blik w 2020 roku stał się niezwykle popularny. Potwierdzają to liczby, ponieważ ten sposób płatności wygenerował zyski na poziomie 36 milionów złotych netto. W 2019 roku wartość ta była ujemna, ponieważ firma zanotowała stratę na poziomie 1,6 milina złotych.

Firma w końcu notuje zyski, co w przeszłości nie było oczywiste

Blik stał się na tyle popularny, że coraz więcej użytkowników korzysta z jego usług. W 2020 roku firma zanotowała przychody aż o 71% wyższe niż poprzednich 12-miesiącach. Jak podaje PSP, wynik z 2020 roku był porównywalny z dochodem firmy do 2015 do 2019 roku, kiedy to Blik wygenerował 83,6 milina złotych.

blik
Polacy częściej sięgają po płatności Blikiem.

Dane mówią nam, że z Blika korzysta około 7 milionów użytkowników. W 2020 roku za jego pomocą wykonano ponad 420 milionów operacji. Prezes Polskiego Standardu Płatności, Dariusz Mazurkiewicz, oznajmia, że firma pracuje nad zwiększeniem możliwości Blika. Planuje także rozwój usługi nie tylko na terenie Polski, ale również w Europie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama