149
Views
W tym roku nie będzie zmiany czasu na zimowy?
W tym roku nie będzie zmiany czasu na zimowy?

Ze względu na kryzys energetyczny, coraz częściej mówi się o potencjalnym braku zmiany czasu na zimowy i to już w tym roku. Nie chodzi o samą Polskę, albowiem rozmowy są prowadzone w kontekście całej Unii Europejskiej.

Dla przykładu według wyliczeń Włoskiego Towarzystwa Medycyny Środowiskowej, rezygnacja z przesunięcia zegarów pozwoliłaby zaoszczędzić 500 milionów euro w samych Włoszech, a więc mówimy o gigantycznych pieniądzach. Niemcy rocznie zaoszczędzaja 0.2% energii ze wzgledu na pozostaniu przy letnim czasie. Poparcie dla tego pomysłu podzielają również polskie partie polityczne, ale należy pamiętać, że czasu na podjęcie decyzji pozostalo niewiele, bo tylko do 30 października.

Czytaj także: W taki sposób złodzieje znakują mieszkania do włamania

W tym roku nie będzie zmiany czasu na zimowy?

W tym roku nie będzie zmiany czasu na zimowy?
W tym roku nie będzie zmiany czasu na zimowy?

Nie tylko kwestie finansowe są istotne, ale także psychologiczne. Według badań przeprowadzonych przez towarzystwo ubezpieczeń zdrowotnych DAK z marca 2022 wynika, że 27% obywateli ma problemy psychicznie lub fizyczne, które są spowodowane zmiana czasu.

  • 80% ankietowanych odczuwało zmęczenie lub byli apetyczni po zmianie czasu
  • 65% miało problem z zasypiania i bezsennością
  • 16% miało nastroje depresyjne

Źródło: Polski Obserwator

Kategoria artykułu
Polityka · Zdrowie
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.