Miłośnicy serii gier Diablo z niecierpliwością czekali na nową odsłonę tytułu. Diablo Immortal, tytuł mobilny, którego premiera planowana była na jesień tego roku, miało podbić serca graczy. To się jednak nie stanie, ponieważ premiera tytuł została przesunięta na 2022 rok. Co jest tego powodem?

Diablo Immortal nie trafi na rynek w tym roku

Diablo Immortal miało oficjalnie trafić do rąk graczy w 2021 roku. Miłośnicy serii zacierali sobie ręce, przygotowując się na nową, mobilną odsłonę popularnej gry typu RPG. Deweloper mocno pracował nad nowym tytułem i zdawało się, że gracze już niedługo będą mogli zagrać w najnowszą odsłonę gry. Najnowsze informacje nie są jednak optymistyczne, bo jak się okazuje, Blizzard przekłada jesienną premierę tytułu na pierwszą połowę 2022 roku.

Przeczytaj także: GTA V w dalszym ciągu niezwykle popularne! Co to oznacza dla „szóstki”?

Gra, która miała trafić zarówno na urządzenia mobilne pracujące na systemie iOS, jak i Android pojawi się dopiero na początku 2022 roku. Okazuje się, że deweloper potrzebuje więcej czasu na dopracowanie tytułu, który ma zachwycić graczy. Blizzard tłumaczy się, że chce przekazać miłośnikom serii produkt kompletny, który będzie pozbawiony niedociągnięć.

Jaki jest powód opóźnienia premiery?

Blizzard poinformował, że premierę gry opóźniono o kilka miesięcy. Podał także powód, który będzie jednocześnie rekompensatą. Z racji tego, że gra pojawi się w pierwszej połowie 2022 roku, gracze otrzymają dodatkowe tryby. Diablo Immortal dostanie dopracowany tryb PVP, który będzie oferował ulepszanie doświadczeń PVP. W grze znajdzie się 8-osobowy tryb PvE, a także nowy system progresji na maksymalnym poziomie doświadczenia.

diablo immortal
Gra mobilna Diablo zadebiutuje dopiero w 2022 roku!

Gra będzie oferowała także wsparcie dla gamepadów, dzięki czemu granie na urządzeniach mobilnych będzie zdecydowanie bardziej komfortowe. Na blogu możemy przeczytać, że prace nad tytułem idą w bardzo dobrym tempie, jednak deweloperzy potrzebują więcej czasu na dopracowanie Diablo Immortal. Miejmy nadzieję, że będzie to pierwsze i ostatnie przesunięcie daty premiery. Na nową grę od Blizzard z pewnością czekają najwięksi fani serii.