104
Views

Dziś ważny mecz dla debiutanta w roli trenera piłkarskiej reprezentacji naszego kraju. Paulo Sousa postawi na system 3-5-2. Kto znajdzie się w pierwszej jedenastce? W ramach MŚ 2022 odbędzie się dziś spotkanie Węgry – Polska. jak wygląda skład na mecz?

Jeszcze przed informacją na temat tego jak wygląda skład na mecz Węgry – Polska przypomnijmy, że dziś – 25 marca na Puskas Arena w Budapeszcie obie reprezentacje spotkają się w ramach eliminacji MŚ 2022, które ma odbyć się Katarze. Sędzią będzie niemiec – Felix Brych. Wszyscy jesteśmy mocno zainteresowani spotkaniem, gdyż jest to debiut wybranego w styczniu trenera. Portugalczyk zastąpił Jerzego Brzęczka. Co ciekawe, Paulo Sousa już w pierwszym meczu zagra o punkty. Mam nadzieję, że zdobędzie komplet, czego mu szczerze życzę. Warto dodać, że nasi piłkarze zagrają również u siebie z Andorą, a następnie – na wyjeździe – z Anglią.

Węgry – Polska: skład na mecz. Na kogo postawił Paulo Sousa?

Zazwyczaj graliśmy w systemach 4-5-1 lub 4-3-3. Dziś jest zupełnie inaczej. Widać, że trener chce wprowadzić kilka zmian, dlatego też zobaczymy na boisku czterech obrońców, pięciu pomocników i jednego napastnika. W wywiadzie, jaki mogliśmy zobaczyć na Polsacie Sport Paulo Sousa sugerował, że piłkarze muszą być elastyczni. Nie mogą więc przywiązywać się stale do jednej pozycji. Niestety, trener nie miał dużo czasu na przygotowanie piłkarzy i zapoznanie się z nimi. To niestety nie sprzyja wprowadzaniu innowacji i “drastycznych” zmian.

Podstawowa jedenastka Węgry – Polska

Niestety, przez pozytywny wynik na obecność koronawirusa na boisku nie zobaczymy dziś Mateusza Klicha. Pisał o tym wczoraj Karol w artykule Koronawirus w Kadrze. Najgorsze jest jednak to, że po ponowym przeprowadzeniu testu wynik był… negatywny. Tak czy inaczej, Mateusz nie wyleciał wraz z kolegami z kadry na mecz do Budapesztu. Zaskakujący jest brak Tomka Kędziory, którego poprzedni trener “zatrudniał” cyklicznie. Mamy za to aż siedmiu debiutantów, a wśród nich między innymi Michał Helik, Karol Świderski czy Rafał Augustyniak.

Oto skład na dzisiejszy mecz: Szczęsny, Bereszyński, Bednarek, Helik, Reca, Szymański, Krychowiak, Moder, Zieliński, Lewandowski, Milik.
Rezerwowi: Fabiański, Skorupski, Piątkowski, Dawidowicz, Augustyniak, Grosicki, Rybus, Kozłowski, Glik, Płacheta, Jóźwiak, Piątek.

Węgry – Polska: gdzie oglądać mecz?

Spotkanie w ramach MŚ 2022, które rozpocznie się o 20:45 na Puskas Arena w Budapeszcie można oglądać za pośrednictwem TVP 1, a także TVP Sport. Również w sieci. Wystarczy kliknąć w ten link.

Kategoria artykułu
Sport
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.