92
Views

Wieści o tym, że CD Projekt RED pracuje nad kolejną odsłoną przygód zabójców potworów, narobiły sporo zamieszania w sieci i w społeczności graczy. Wiedźmin 4 ma być grą, która będzie jeszcze lepsza niż poprzednia odsłona. Producent zaktualizował status prac nad nowym tytułem. 

Wiedźmin 4 trafia do przedprodukcji

Fani serii gier stworzonej na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego z pewnością nie mogą się doczekać, kiedy najnowsza odsłona Wiedźmina trafi na rynek. W marcu bieżącego roku CD Projekt RED ogłosiło, że Wiedźmin 4 oficjalnie powstanie, co mocno zaszokowało cały świat branży gier komputerowych. Co prawda plotki mówiły, że polski producent gier może pracować nad kolejną odsłoną serii, jednak nie było żadnego oficjalnego potwierdzenia. 

Przeczytaj także: Wiedźmin 3 na konsole nowej generacji znowu opóźniony. Kiedy zadebiutuje?

To nastąpiło w marcu, a grę Wiedźmin 4 zapowiedział niezbyt wymowny plakat. Z czasem dowiedzieliśmy się też o dużych zmianach, ponieważ krakowskie studio zapowiedziało, że zamierza zmienić silnik gry Unreal Engine 5. Powodem takiej decyzji była praca w stabilnym środowisku, które z pewnością zapewnia najnowszy silnik graficzny. Oczywiście wraz z oficjalną dostępnością silnika, gra mogła trafić do fazy przedprodukcyjnej. 

wiedźmin 4
Wiedźmin 4 trafia do fazy przedprodukcyjnej. CDPR aktualizuje status prac

Do premiery gry pozostało jeszcze kilka lat

Wiedźmin 4 oficjalnie trafił do fazy przedprodukcyjnej, co potwierdził Piotr Nielubowicz, dyrektor finansowy CD Projekt Red. Do premiery gry jeszcze daleka droga i zanim trafi ona na rynek minie zapewne kilka lat. Obecnie sprawdzane są wszelkie pomysły na grę, a taki proces może potrwać miesiącami. Do ogłoszenia daty premiery tytułu również daleka droga, jednak wiemy, że prace nad Wiedźminem ruszyły pełną parą.

Sama gra pozostaje zagadką. Wiedźmin 4 jest tytułem roboczym. Gra będzie oparta na zupełnie nowym silniku, który da twórcom zdecydowanie większe pole manewru. Polskie studio tym samym zrezygnowano z tworzenia tytułu na swoim autorskim silniku RED, który przecież napędzał Wiedźmina 2, 3 i Cyberpunka 2077. 

Źródło: Gamesradar

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.