131
Views

Wiedźmin 3: Dziki Gon to perełka w głowie CD Projekt RED. Śmiało można napisać, że jest to najlepsza polska gra, jaka kiedykolwiek wyszła na rynek. Niestety, deweloper napotkał problemy w dostosowaniu gry na nową generację konsol. Premiera znowu została przesunięta, a jej nowa data nie jest znana. 

Wiedźmin 3 nie trafi na razie na next-geny

Chyba każdy Polak, który gra w gry wie, jak ważnym tytułem w polskiej branży gier jest Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tytuł ten zdobył najważniejsze nagrody w świecie gier i pomimo tylu lat, w dalszym ciągu jest uwielbiany. CD Projekt RED marzyło, żeby tak samo stało się w przypadku Cyberpunka 2077, jednak coś poszło bardzo nie tak i gra od początku była memem. Polskie studio jednak cały czas aktualizuje swoją najnowszą grę. 

Przeczytaj także: Battlefield 2042. Czy to już koniec gry? Serwery świecą pustką

Wracając jednak do Wiedźmina, przygody Geralta z Rivii miały pojawić się na konsolach nowej generacji w drugim kwartale 2022 roku, jednak tak się nie stanie. CD Projekt RED oficjalnie poinformowało, że data premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PS5 i Xbox Series X/S po raz kolejny została przesunięta. Nowej nie podano, więc nie wiemy, kiedy posiadacze next genów będą mogli zagrać w ten tytuł. 

CD Projekt Red
CDPR przełożył premierę next-genowej wersji Wiedźmina 3!

Co jest powodem opóźnienia?

Kilka miesięcy temu Cyberpunk 2077 dostał aktualizacji do konsol nowej generacji, co dawało nadzieje graczom, że wkrótce ten los podzieli Wiedźmin 3: Dziki Gon. Niestety, realia są okrutne. Jak poinformował CD Projekt RED premiera gry na konsole PS5 i Xbox Series X/S została przełożona. Okazuje się, że polski producent gier aktualizację gry na next-geny przekazał do swojego wewnętrznego zespołu deweloperskiego. 

Do tej pory za aktualizację gry odpowiadało zewnętrzne Studio Saber Interactive, a raczej jego rosyjski oddział z siedzibą w Sankt Petersburgu. Ta sama ekipa stworzyła wersję Wiedźmina 3 na konsole Nintendo Switch. Oficjalnego powodu nie ma, jednak można się domyślić, że głównym powodem jest atak Rosji na Ukrainę. Ma być to forma sankcji. Warto również przypomnieć, że gry krakowskiego producenta nie są już dostępne na terenie Federacji Rosyjskiej. 

Miłośnicy przygód Geralta posiadający konsole nowej generacji muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ data premiery na gry na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S jest zagadką. 

Źródło: Twitter CD Projekt RED

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.