87
Views

Najnowsza aktualizacja systemu dedykowanego komputerom Apple jest już dostępna. Jeśli posiadasz MacBooka pobierz macOS Monterey na swój komputer, gdyż zyskasz wiele fajnych funkcji. Dotyczy to szczególnie posiadaczy sprzętu z procesorem M1.

Głównymi nowościami w porównaniu do Big Sur są przede wszystkim funkcje w FaceTime oraz Wiadomościach. Co ciekawe, najnowsze wydanie pozwala na wykorzystywanie naszego sprzętu jako odbiornika AirPlay. Dotychczas mógł on być jedynie sprzętem, który przekazuje obraz np. na ekran telewizora. Teraz będziemy mogli przesyłać obraz z iPada lub iPhone na ekran MacBooka.

Pobierz macOS Monterey na swój komputer! Oto lista sprzętu zgodnego z najnowszą wersją systemu

Komputer powinien nam sam zasugerować możliwość pobrania najnowszej edycji, która została zaprezentowana w czerwcu tego roku. Od dziś może to zrobić każdy posiadacz takich urządzeń jak: iMac (2015 i nowszy), MacPro (2013 i nowszy), iMac Pro, MacBook Air (2017 i nowszy), MacBook (2016 i nowszy), MacBook Pro (2015 i nowszy), Mac Mini (2014 i nowszy).

Co nowego znajdziemy w oprogramowaniu? Być może zmiany będą kosmetyczne, aczkolwiek zauważalne. Przede wszystkim zacznijmy od aplikacji “Wiadomości”. Po pierwszym uruchomieniu program informuje nas o tym, że treści udostępniane w tej aplikacji będą wyświetlane również w innych programach, takich jak “Zdjęcia” lub “Safari”. Zmian doczekała się również aplikacja FaceTime. Teraz pozwala na rozmycie tła (tylko w komputerach z procesorem M1) oraz zastosowanie dźwięku przestrzennego. Możemy aktywować widok siatki, która wyświetla uczestników rozmowy w kafelkach.

Właścicielu MacBooka! Pobierz macOS Monterey na swój komputer Apple
Właścicielu MacBooka! Pobierz macOS Monterey na swój komputer Apple.

Odświeżono przeglądarkę Safari, które teraz pozwala na grupowanie kart co znacznie wpływa na “porządek”. Zmiany wpłynęły również na bezpieczeństwo, gdyż oprogramowanie zapobiega śledzeniu i uniemożliwia trackerom na dostęp do naszego adresu IP.

Zmian jest oczywiście o wiele więcej. Dotyczą przede wszystkim iCloud+, prywatności (w przypadku aplikacji Mail, czy nagrywania ekranu). Wprowadzono zmiany w aplikacji Mapy, Skróty czy Notatki. Zmieniono kilka funkcji w “trybach skupienia”.

Aktualizacja systemu macOS

Przed aktywacją aktualizacji należy uzbroić się w cierpliwość. Najpierw pobierz macOS Monterey na swój komputer Apple. Aktualizacja waży około 13 GB. Następnie sama instalacja może potrwać około 30 – 50 minut. Aby pobrać najnowszą wersję systemu należy odwiedzić App Store.

Sprawdź również inne nasze publikacje z działu nowe technologie.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.