Nowy iPhone SE (2020) - czy Apple należy się pochwała?

Wyciekły informacje nt. iPhone SE 2022! Zobaczcie, co zaoferuje!

Data premiery nowego iPhone SE trzeciej generacji nie jest do końca znana. Jedne źródła mówią, że smartfon trafi na rynek jeszcze w tym roku, z kolei inne informują, że premiera odbędzie się na początku 2022 roku. Niemniej jednak w sieci pojawiają się przecieki nie tylko na temat specyfikacji, ale także wyglądu smartfona.

iPhone SE trafi na rynek w przyszłym roku?

Pierwsze wiadomości dotyczące iPhone SE trzeciej generacji mówiły, że budżetowy smartfon amerykańskiego giganta pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest premiera w pierwszej połowie 2022 roku, ponieważ nie tak dawno Apple zaprezentowało serię 13. W sieci pojawiają się kolejne informacje na temat nadchodzącego modelu.

Przeczytaj także: Straciłeś Apple ID? W odzyskaniu pomoże Ci wybrana przez Ciebie osoba

Według przecieków udostępnionych na chińskim portalu Weibo przez znanego leakera o pseudonimie Arsenal będzie wyposażony w ekran LCD. Jest to opcja, która sprawi, że telefony będą znacznie tańsze. Z jednej strony ruch ten może zaskakiwać, ponieważ branża smartfonów oferuje teraz ekrany OLED. Z drugiej jednak strony, czy po budżetowych modelach można spodziewać się flagowych elementów? Jak widać, nie w przypadku Apple.

Opracowany na bazie modelu XR

Ekran LCD był już stosowany w poprzedniej generacji iPhone SE, a także nieco droższym iPhone XR. I to właśnie na tym modelu Apple ma opracować trzecia generacja SE. Pod względem designu urządzenie praktycznie nie zmieni się względem swojego poprzednika. Apple podobno zainstaluje tutaj 4,7-calowy wyświetlacz z przyciskiem Touch ID.

iphone se
Apple iPhone SE 2020

Trzeba jednak podkreślić, że smartfon będzie oferował wysoką wydajność, a to za sprawą najnowszego procesora Bionic A15. iPhone SE będzie także obsługiwał sieć 5G! Producent zaoferuje telefon w trzech wariantach pojemnościowych – 64, 128 i 256 GB. Wszystkie te wiadomości są na tę chwilę przypuszczeniami, dlatego trzeba je traktować z przymrużeniem oka.

Źródło: Weibo