148
Views

Jeśli myśleliście, że smartfony wkrótce zastąpią nam aparaty lustrzane, to chyba dostaliśmy tego idealny przykład. Xiaomi 12 Ultra Concept mocno zaciera linię pomiędzy telefonami a aparatami fotograficznymi. Urządzenie posiada bowiem doczepiany obiektyw Lieca M.

Różnice pomiędzy smartfonami a aparatami są coraz mniejsze

Jeszcze kilka lat temu aparaty cyfrowe królowały w kwestii fotografii, jednak wraz z rozwojem rynku smartfonów telefony zaczęły je wypierać i stały się podstawowym urządzeniem do uwieczniania ważnych chwil. Mieszczą się w kieszeni, co oznacza, że zawsze mamy je pod ręką. Są też zdecydowanie mniejsze i bardziej funkcjonalne niż aparaty. Nic więc dziwnego, że flagowe smartfony są wybierane częściej niż aparaty.

Xiaomi 12S Ultra Concept to smartfon z doczepianymi obiektywami
Xiaomi 12S Ultra Concept to smartfon z doczepianymi obiektywami.

Xiaomi 12S Ultra Concept jeszcze bardziej zaciera tę linię, ponieważ jest to koncepcyjny projekt, który umożliwia podłączenie do niego wymiennego obiektywu Leica M. Smartfon ten został stworzony we współpracy z legendarną niemiecką firmą zajmującą się produkcją obiektywów i aparatów.

Przeczytaj także: Charakterystyczny element MacBooków wróci?

Xiaomi 12S Ultra Concept z wymiennym obiektywem marki Leica

12S Ultra Concept oparty jest na modelu 12S Ultra, jednak największą różnicą jest to, że posiada on jednocalową jednostkę o rozdzielczości 50,3 megapiksela umieszczona na środku moduły aparatu. Znajdziemy tutaj dodatkowy sensor Sony IMX989, który został umieszczony pod szafirowym szkłem, które zakrywają mocowanie obiektywu.

Xiaomi 12S Ultra Concept to smartfon z doczepianymi obiektywami
Xiaomi 12S Ultra Concept to smartfon z doczepianymi obiektywami.

Jak montowany jest dodatkowy obiektyw w 12S Ultra Concept? Aby zainstalować obiektyw Leica M, należy odkręcić pierścień wokół wyspy aparatów i zamontować go za pomocą specjalnego adaptera. Smartfon ma oferować funkcje ustawiania ostrości, linie zebry, histogram czy 10-bitowe fotografowanie w formacie RAW.

Xiaomi 12S Ultra Concept to jedynie koncept i nie wiadomo, czy kiedykolwiek trafi do produkcji.

Źródło: Engadget

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.