142
Views

Xiaomi to jeden z producentów urządzeń elektronicznych, który wkrótce wejdzie na rynek motoryzacyjny. Chiński producent pracuje nad swoim projektem auta elektrycznego. Marka wierzy, że będzie w stanie prześcignąć Teslę i stać się liderem rynku EV.

Xiaomi inwestuje w segment EV

W marcu tego roku chińska marka przyznała, że projekt tworzenia pierwszego auta elektrycznego w historii Xiaomi idzie dobrze. Chiński gigant bardzo poważnie myśli o rynku motoryzacji elektrycznej, a świadczyć ma o tym ogrom suma pieniędzy, która zostanie przeznaczona właśnie na ten dział. Według Leia Juna, założyciela firmy, Xiaomi przeznaczy na segment samochodów elektrycznych przynajmniej 10 miliardów dolarów!

Przeczytaj także: Xiaomi wprowadza płatności zbliżeniowe w Polsce!

Xioami nie boi się wyzwania, którym jest rynek elektrycznej motoryzacji. Firma wie, że to właśnie auta elektryczne są przyszłością, dlatego też chce wyrobić sobie imię wśród klientów. Firma ma jednak bardzo ambitne plany, które zakładają, że chiński producent elektroniki stanie się największym dostawcą samochodów elektrycznych na rynku. Większym niż Tesla!

Ambitne plany chińskiej marki

Lei Jun, CEO Xiaomi zapowiedział, że marka mocno skupia się na branży motoryzacyjnej. 10 miliardów dolarów, które firma zainwestuje w nowy segment, pozwoli otworzyć m.in. fabrykę. Według przewidywań w fabryce tej produkowanych będzie 300 000 pojazdów rocznie. Patrząc na to, że będzie to absoluty debiut chińskiej marki w tej branży, jest to bardzo oportunistyczne założenie.

Dla porównania Tesla, czyli światowy lider na rynku samochodów elektrycznych w 2020 roku wyprodukował w ciągu 12 miesięcy ok. 500 000 samochodów. W tej perspektywie założenia Xiaomi są bardzo ambitne, patrząc zwłaszcza na to, że Tesla produkcją samochodów zajmuje się od kilku lat.

Czy Xiaomi uda się osiągnąć założenia? Według zapowiedzi dwa pierwsze auta marki, czyli sedan i SUV mają kosztować w przedziale cenowym od 62 do 187 tysięcy złotych. Masowa produkcja pierwszego auta ruszy w 2024 roku.

Źródło: Engadget

Tagi:
·
Kategoria artykułu
Motoryzacja · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.