Site icon MenWorld.pl

Xiaomi ma już patent na smartfon bez przycisków!

Na rynku dopiero regularnie zaczynają pojawiać się składane smartfony, ale Xiaomi przygotowuje już zupełnie inny, futurystyczny projekt. Chodzi o smartfon pozbawiony przycisków. Chińska firma ma już patent telefonu!

Dwa ciekawe projekty smartfonów pojawiły się w sieci

Pierwsze informacje na temat pozbawionego przycisków smartfona od Xiaomi dostaliśmy już na początku roku, jednak były one tylko pogłoskami bez pokrycia. Teraz jest zupełnie inaczej. W sieci pojawiły się patenty, które przedstawiają dwa smartfony. Urządzenia są do siebie bardzo podobne. Pierwszy z nich oferuje ekran, który wykonano w technologii waterfall, którą możecie zobaczyć tutaj. Drugi smartfon posiada klasyczny ekran.

Najważniejszym jednak elementem, na który warto zwrócić uwagę przeglądając pliki z patentami, jest całkowity brak przycisków. Tyczy się to obu modeli. Jak więc Xiaomi będzie chciało rozwiązać umiejscowienie przycisków funkcyjnych?

Przeczytaj także: Xiaomi Redmi Note 10 rozchwytywany! Producent tego nie przewidział!

Co wymyśli Xiaomi?

Obecnie trudno wyobrazić sobie smartfon, który pozbawiony jest fizycznych przycisków funkcyjnych. Chiński producent zdaje się mocno wybiegać w przyszłość i myśli o nowej generacji smartfonów. Sugeruje się, że wszystkie przyciski funkcyjne zostaną wyświetlone na krawędziach smartfona. Oznacza to, że będą one dotykowe.

Xiaomi
Render przygotowany przez LetsGoDigital.

Oba smartfony nie posiadają również notcha, co oznacza, że kamerę przednią umieszczono prawdopodobnie pod ekranem. Smartfony pozbawiono również jakichkolwiek portów, co zmusi użytkownika do bezprzewodowego ładowania telefonu. Warto jednak zaznaczyć, że jest to jedynie patent, więc przedstawione przez Xiaomi smartfony, mogą jeszcze mocno się zmienić.

Źródło: LetsGoDigital.

Exit mobile version