Xiaomi Redmi Note 10 Pro 1

Xiaomi Redmi Note 10 rozchwytywany! Producent tego nie przewidział!

Xiaomi Redmi Note 10 to smartfon klasy średniej, który stopniowo miał podbijać chiński rynek. To co się wydarzyło przeszło jednak najśmielsze oczekiwania producenta z Państwa Środka!

Xiaomi Redmi Note 10 rozszedł się szybciej niż świeże bułeczki

Chiński producent zaprezentował rodzinę nowych smartfonów ze średniej półki. Xiaomi Redmi Note 10, bo o modelach z tej serii mowa, miały zostać wypuszczone na chiński rynek w nakładzie 500 tysięcy sztuk. Liczba duża, więc producent liczył, że modele rozejdą się sprawnie. Tego jednak się nie spodziewał!

Przeczytaj także: Pełna bateria w mniej niż 10 minut? Xiaomi prezentuje technologię HyperCharge

500 tysięcy modeli smartfonów z serii Redmi Note 10 rozeszło się w godzinę. Tak, pół miliona egzemplarzy smartfonów zostało sprzedane w 60 minut! Tak niewyobrażalnym wynikiem pochwalił się sam producent. W ostatnim czasie pojawiły się informacje o tym, że Xiaomi zyskało na popularności. Takiego popytu na urządzenia producenta chyba nikt się nie spodziewał.

O co tyle zachodu?

Xiaomi Redmi Note 10 5G, które trafiło na chiński rynek nie różni się niczym od wersji, która pojawiła się w Europie. Posiada on 6.5-calowy wyświetlacz IPS Full HD+ i pracuje na procesorze MediaTek MT6833 Dimensity 700 5G. Na pokładzie znajduje się także 4 GB pamięci RAM oraz podwójny aparat w układzie 48 Mpix i 2 Mpix. Z przodu użyto kamery 8 Mpix. Do dyspozycji użytkownika przekazano 128 GB pamięci, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD o maksymalnej pojemność 512 GB.

Xiaomi Redmi Note 10
500 tysięcy sztuk smartfonów z serii Redmi Note 10 5G sprzedało się w niespełna 60 minut!

Na rynek chiński trafił także model Redmi Note 10 Pro. Różni się nieco po względem rozwiązań technologicznych od modeli, które trafiły m.in. na europejski rynek.